Home / WSBK / Jonathan Rea na testach MotoGP

Jonathan Rea na testach MotoGP

Po zakończonej 11rundzie tego sezonu, która odbyła się na Moscow Raceway w Rosji, Jonathan Rea bardzo szybko musiał się przemieścić na tor położony niedaleko Brna w Czechach. Pod nieobecność Caseya Stonera, został zaproszony do przeprowadzenia wraz z zespołem Repsol Honda testów, które tradycyjnie już odbyły się w poniedziałek, po zakończeniu GP Czech.

Dla Brytyjczyka nie był to pierwszy kontakt z maszyną MotoGP. Już w roku 2010 uczestniczył on w prywatnych testach takiego motocykla, ale o pojemności 800ccm – która w tamtym czasie była obowiązująca w klasie królewskiej.

Mimo to, nie krył on swojego zadowolenia z możliwości jazdy na motocyklu Caseya Stonera oraz podglądnięcia zarówno danych Daniego Pedrosy jak i jego techniki jazdy.

To życiowa szansa dla mnie i jestem wdzięczny za zaproszenie mnie tu przez Hondę, chociaż jest to pech dla chłopaków w zespole i oczywiście dla Caseya, ponieważ on jest facetem, który powinien tu być i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.”powiedział Rea

Moje pierwsze wrażenia są takie, że motocykl nie jest taki trudny, a raczej to opony i sposób w jaki pracują ciężko jest wyczuć. Zmagałem się z wyjściami z zakrętów, co jest zdecydowanie kwestią zaufania, ale to mój pierwszy dzień, a ja nie chcę znaleźć tej granicy, lub ryzykować jej przekroczenia.” dodał #65 i kontynuował: „To wspaniałe móc zobaczyć dane Daniego [Pedrosy – przyp. red.] i dowiedzieć się, gdzie można jechać szybciej – to duża pomoc. Nie zlekceważyłem tego jak trudne jest to zadanie, po prostu potrzebuję trochę czasu i nie czuję presji, aby to wykonać. To proces uczenia się z zespołem i ludzi wokół mnie.”

To był wielki dzień, jeden z najlepszych dni w moim życiu. Byłem kierowcą Hondy przez całą moją karierę i teraz, jeździć na najlepszej maszynie Hondy na świecie to spełnienie moich marzeń.”zakończył Jonathan Rea.

Jeśli do pełni sił nie powróci Casey Stoner, dziesięciokrotnego zwycięzce wyścigów serii World Superbike Championship, czekają jeszcze testy 4 i 5 września na torze Areagon, oraz debiut w stawce kierowców MotoGP na torze Misano w dniach 14 -16 września.

AUTOR: migal

Komentarze: 0

  1. fajnie bylo by zobczyc Jonathan Rea na starcie stoner juz ma po tytule wiec po co ma wracac nie w pełni sił lepiej jak REA pojedzie przynajmniej nauczy sie czegos a kto wie moze pojdzie sladem spiesa edworsa i innych i przejdzie do MOtogp. Teraz juz trzymam kciuki za Pedrose w tym roku nalezy mu sie tytuł a ostatnie wyscigi to potwierdziaja .

  2. no Emeryt #27 niech już nie wraca !!! :D

  3. Szkoda, że w taki sposób Casey żegna się ze sportem – nie zasłużył na taki koniec. Sądzę, że jeżeli będzie sprawny, to wróci na ostatnie rundy, aby pomóc Pedrosie i Hondzie w walce o tytuł. Byłoby świetnie, gdyby wygrał ostatnie GP u siebie. Johnny Rea to dobry zawodnik – a nóż mu się uda pokazać z dobrej strony, czego mu życzę. Może coś ruszy się o niego z awansem do GP?? Powodzenia! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,421 sek