Home / Slider / Jonathan Rea o krok od kolejnego mistrzostwa świata!

Jonathan Rea o krok od kolejnego mistrzostwa świata!

Portugalska runda World Superbike była niezmiernie udana dla Jonathana Rea. Obrońca tytułu najpierw wygrał bezapelacyjnie sobotni wyścig numer 1, a potem w niedzielę rano triumfował w wyścigu Superpole. W 2. wyścigu co prawda Alvaro Bautista był lepszy, ale Rea dzięki 2. pozycji zdobył 20 oczek. Daje mu to ogromne szanse, by już za 3 tygodnie we Francji otwierać szampana.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jedna runda to maksymalnie 62 punkty (25+12+25). Do zdobycia zostało więc maksymalnie 186 oczek w trzech potrójnych rundach. Jeśli Jonathan Rea wywiezie z Magny-Cours przewagę większą niż 124 punkty, to będzie już pewien kolejnej korony. Na razie jego przewaga wynosi 91 punktów (490 do 399 nad Bautistą).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Rea zapewni sobie tytuł we Francji?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
350 zapytań w 0,694 sek