Home / Slider / Jonathan Rea w niedzielę 5-krotnym mistrzem świata WSBK?

Jonathan Rea w niedzielę 5-krotnym mistrzem świata WSBK?

Już w piątek rozpoczyna się kolejna runda World Superbike – pierwsza, w której Jonathan Rea może przypieczętować tytuł mistrza świata, już piąty w barwach Kawasaki. Na francuskim torze Magny-Cours będzie bronił 91-punktowej przewagi nad Alvaro Bautistą. Jeśli tylko powiększy ją do 124 punktów, będzie pewny mistrzostwa świata.

Do końca sezonu – poza rundą we Francji – zostanie już tylko Argentyna i Katar. W obu tych rundach, w sześciu wyścigach będzie do zdobycia właśnie 124 punkty: 25,12,25 i ponownie 25,12 i 25.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sobotnim wyścigu Rea nie może jeszcze zdobyć mistrzostwa – może się to stać dopiero w niedzielę. “Jest to tor, który wymaga naprawdę dobrej stabilności na hamowaniu, a także ustawień, które sprzyjają szybkim zmianom kierunku.” – powiedział Północnoirlandczyk. “Musimy zwracać uwagę na pogodę i na osiągi. Na Magny-Cours nigdy nie wiesz, jakie karty rozda auta. Tak czy inaczej, będę gotowy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
102 zapytań w 0,436 sek