Home / WSBK / Josh Brooks zastąpi Hopkinsa

Josh Brooks zastąpi Hopkinsa

Josh Brookes zastąpi kontuzjowanego Johna Hopkinsa podczas pierwszej rundy sezonu 2012, która odbędzie się w ostatni weekend miesiąca. Zawodnik Tyco Suzuki występujący w brytyjskiej serii Superbike, będzie także obecny na pokładzie Suzuki GSX-R 1000 podczas zbliżających się oficjalnych testów, zaplanowanych na 20 i 21 lutego.

Jak wiadomo, podczas pierwszego dnia testów jakie odbywają się na australijskim torze, kontuzji doznał zawodnik zespołu Crescent Fixi SuzukiJohn Hopkins. Uraz którego doznał – złamania kości prawej reki – niestety wyklucza udział tego zawodnika w zbliżających się testach. Wobec tego „Hopper” postanowił powrócić do Stanów Zjednoczonych aby podjąć odpowiednie leczenie oraz rehabilitację.

Z kolei Brooks, który obecnie jest zawodnikiem zespołu Tyco Suzuki startującej w BSB, ma już doświadczenie w prowadzeniu Suzuki GSX-R 1000, na którym w ubiegłym roku zdobył piąte miejsce tej serii wygrywając dwa wyścigi. Bardzo dobrze również zna tor, który położony jest w jego ojczyźnie.

Mam doświadczenie w Mistrzostwach Świata Superbike i jestem zakontraktowany przez Suzuki. Motocykl którym jeździłem w zeszłym roku będzie bardzo podobny do tego, którym będę jeździł w ten weekend, więc jestem bardzo szczęśliwy.” – powiedział nieoczekiwany zastępca Hopkinsa.

Czy znajomość motocykla oraz toru wystarczy na osiągnięcie dobrego rezultatu w World Superbike Championship – przekonamy się niebawem.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,450 sek