Home / Slider / Kara dla Melandriego za kolizję z Daviesem

Kara dla Melandriego za kolizję z Daviesem

Marco Melandri otrzymał karę za zderzenie z Chazem Daviesem w drugim wyścigu World Superbike na torze w Jerez de la Frontera. Dwójka ta walczyła o trzecie miejsce, podczas gdy zawodnik GRT Yamahy próbując ataku, wyleciał z toru razem z Walijczykiem. Obaj musieli wycofać się.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sędziowie po wyścigu jako winnego uznali Włocha. Jako że Melandri wyścigu nie ukończył, to karą będzie przesunięcie go na starcie w Misano Adriatico o sześć pozycji. Davies po wyścigu krytykował swojego rywala. Melandri nie chciał przeprosić, uważając, że to Davies jechał za wolno i po dziwnej linii.

Za podobny manewr w pierwszym wyścigu, z efektem wyrzucenia Alexa Lowesa w ostatnim zakręcie – ukarany został Jonathan Rea. Karą była jedna pozycja w dół, Rea musiał też startować z końca stawki w wyścigu Superpole.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,442 sek