Home / Slider / Kawasaki zapowiada „ekstremalny” motocykl, aby walczyć z Ducati w WSBK

Kawasaki zapowiada „ekstremalny” motocykl, aby walczyć z Ducati w WSBK

Nieudany początek sezonu w wykonaniu Kawasaki sprawił, że w zespole tym myśli się już, jak przerwać dominację Ducati i Alvaro Bautisty – jeśli nie w tym sezonie, to w następnym. Dyrektor wyścigowy tej ekipy, Ichiro Yoda, powiedział, że już niedługo Kawasaki może zbudować supermotocykl w stylu, w jakim zrobiło to Ducati, prezentując nowe Panigale V4.

Maszyna ta dysponuje wyższymi obrotami, co wynika z parametrów, jakie mają silniki egzemplarzy homologowanych. Przypomnijmy, że aby motocykl mógł być wykorzystywany w World Superbike, musi powstać przynajmniej jego 500 sztuk z przeznaczeniem na rynek.

„Dogonienie Ducati w tym sezonie jest trudne. Ich silnik pochodzi z MotoGP, cały pakiet jest z MotoGP. To motocykl MotoGP, z oponami Pirelli. Nawet jeśli moglibyśmy użyć nowych części z puli koncesji, mielibyśmy ograniczenia. Nawet z takimi homologowanymi, koncesjonowanymi częściami, nie moglibyśmy dobić do poziomu Ducati. Nie mielibyśmy takiej szybkości jak oni.” – powiedział Ichiro Yoda.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zatem Kawasaki myśli o nowej maszynie? „Jest to jakieś rozwiązanie. Musimy stać się bardziej konkurencyjni i pomyśleć o motocyklu jak z MotoGP. Ekstremalnym motocyklu, który zostałby wyprodukowany w ograniczonej liczbowo serii. Dla takiej firmy jak Kawasaki byłoby łatwe zbudowanie 500 takich motocykli. Ale mam wątpliwości, co do tego kierunku. To właściwa droga czy nie? W 2015 roku koszty zostały zredukowane, zatem osiągi się zmniejszyły.” – dodał.

„Z sezonu 2014 na 2015 silniki czterocylindrowe stały się słabsze o około 20KM, podczas gdy Ducati ze swoim dwucylindrowcem miało te same osiągi. Mamy wiele doświadczenia z MotoGP z mocnymi, czterocylindrowymi silnikami, to dla nas łatwe. W Kawasaki uważamy, że jeśli Ducati będzie za rok wciąż miało ten sam motocykl, to my również potrzebujemy takiej maszyny. Nie jesteśmy w mistrzostwach tylko dla samej obecności. Jeśli dostarczymy motocykl oparty na takiej samej koncepcji, możemy pokonać Bautistę i Ducati.” – zakończył Yoda.

Źródło: cyclenews.com, speedweek.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Ja jak na razie widzę dominacje jedynie Bautisty a nie motocykla Ducati

    • Ogólnie patrząc na wyniki to Kawasaki też nie jest najszybszym motocyklem bo tam różnice robi tylko Rea. I tutaj Yamaha jest moim zdaniem w tym momencie najlepszym motocyklem bo zarówno MVDM oraz Lowes sa przed Davisem i Haslamem Zawodnicy Grt też są wysoko. Natomiast BMW może niedługo być rakietą (jak wprowadza nowy silnik) .I to może być tylko zagrywka marketingowa mająca na celu promocja nowego motocykla

  2. Fajnie:)może do Yamahy przejdzie za rok lub dwa Adrea Iannone i Yamaha tez będzie mieć swojego asa;)

  3. kawasaki miałczy zę to i tamto z moto gp.To jest własnie efekt nieuczestniczenia w tworzeniu motocykli klasy moto gp i potem pozostaje sie z prawdziwą technologią na bakier.

  4. Rea się nie rozwijał przez ostatnie lata. Miał najlepszy sprzęt i teraz dostaje łomot. Kawasaki ma równie dobry sprzęt. Cal by spokojnie walczył o wygrane ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,314 sek