Home / Moto2 / Moto3 / Kiefer Racing chce przejść do WSBK

Kiefer Racing chce przejść do WSBK

 
Zespół Kiefer Racing, który zdobywał tytuł mistrzowski w Moto3 z Dannym Kentem i w Moto2 ze Stefanem Bradlem, po wycofaniu się z Moto2 zamierza startować w serii World Superbike lub World Supersport. Ekipa Jochena Kiefera jest w trakcie negocjacji z Dorną, od których zależy, w którym z tych dwóch cykli zobaczymy ten zespół.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak informuje bikesportnews.com, wśród zawodników, którzy są w gronie zainteresowania zespołu Kiefer, są obecnie Jonas Folger, Federico Caricasulo, Markus Reiterberger, Thomas Gradinger oraz Randy Krummenacher.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Danny Kent zdobył tytuł w Moto3 z Leopard Racing… To Stefan Bradl zdobył tytuł z Kiefer Racing, ale w Moto2!

  2. Dorna wyrzuciła Kiefera i Tasce z Moto2 bo nie chcą teamów z jednym zawodnikiem, ale w Moto3 zostawili wiele wnoszącą Avintie…

    @grzechu46 http://motogpbrits.com/2015/03/25/danny-kent-excited-to-be-part-of-new-leopard-racing-moto3-project/

  3. Tymczasem powoli klaruje się przyszłoroczna stawka w WSBK. Leon Camier będzie jeździł w teamie Barni Ducati, Dobrze dla niego, że udało się znaleźć miejsce z jakimś potencjałem. w GRT Yamaha najprawdopodobniej zobaczymy Federico Caricasulo i Garretta Gerloffa, który w tym sezonie w MotoAmerica wywalczył 3 miejsce. O miejsce w Puccetti Kawasaki rywalizują Cortese i Xavier Fores. Ci sami zawodnicy są też przymierzani do drugiego motocykla Ten Kate. Holenderski team wolałby Foresa, ale z Yamasze zależy, żeby Cortese dostał to miejsce. Haslam liczy na miejsce w teamie Moriwaki jeśli ten znajdzie się w przyszłorocznej stawce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,475 sek