Home / WSBK / Kierowcy Ducati Alstare o testach w Jerez

Kierowcy Ducati Alstare o testach w Jerez

Zespół Ducati Alstare, bezpośrednio z toru Motorland Aragon – który był miejscem drugiej rundy mistrzostw świata sezonu 2013, udał się na tor w Jerez de la Frontera, aby w spokoju popracować nad ustawieniami Ducati 1199 Panigale.

Etatowi kierowcy teamu, którymi są Carlos Checa i Ayrton Badovini ciężko pracowali wraz ze swoimi mechanikami, aby jak najlepiej dopracować set-up ich Panigale. W bardzo dobrych warunkach, przy temperaturze powietrza ok. 32˚C i z temperaturze toru około 55˚C, zespół miał czas na sprawdzenie wszystkich dostępnych rozwiązań, koncentrując się w szczególności na konfiguracji motocykla i poprawy jego przyczepności w kontekście nadchodzących wyścigów.

Obydwaj zawodnicy byli bardzo zadowoleni po przebytych testach i teraz z optymizmem spoglądają na zbliżającą się rundę w Assen. „To były dwa bardzo ważne dni, które wykorzystaliśmy, aby lepiej zrozumieć reakcje motocykla.” – powiedział El Torro. „Pogoda też nam tym razem pomogła. Pracowaliśmy nad różnymi rozwiązaniami ustawień dla przedniego, jak i tylnego zawieszenia i w końcu jestem zadowolony z tego co udało nam się zrobić. Odkryliśmy set-up, który mi pasuje i to jest ważne, aby mieć dobrą bazę wypadową przed rozpoczęciem zawodów w Assen.” – zakończył swoją wypowiedź Mistrz Świata sezonu 2011.

Ten test był kluczowy. Pozwolił nam popracować nad motocyklem i go poprawić.” – rozpoczął swoją wypowiedź #86. „Pracowaliśmy w szczególności nad trakcją, aby poprawić ją podczas jazdy na zużytych oponach i aby móc utrzymać stałą przyczepność – co było moim głównym problemem w Aragonii. Próbowaliśmy różnych rozwiązań i zebraliśmy informacje, które będą przydatne w Assen. Jestem zadowolony z pracy którą wykonaliśmy i nie możemy się już doczekać zbliżającego się weekendu wyścigowego.” – powiedział Ayrton Badovini.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,466 sek