Home / Slider / Kontuzja uniemożliwiła Daviesowi dokończenie testów

Kontuzja uniemożliwiła Daviesowi dokończenie testów

Z garażu Aruba Ducati płyną kiepskie wiadomości. Chaz Davies, as bolońskiej marki, z powodu środowego upadku musiał przedwcześnie zakończyć testy.

Chaz Davies w środę jechał szybkie okrążenie na torze Jerez. Niestety Walijczyk upadł, a po zdarzeniu uskarżał się na silne bóle lewego kolana i nadgarstka. W centrum medycznym nie stwierdzono złamań,  jednakże podjęto decyzję o odesłaniu fabrycznego zawodnika Ducati do lokalnego szpitala.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Badania w szpitalu wykazały silne stłuczenie obu stawów, jak również uszkodzenia przedniego więzadła krzyżowego oraz zerwanie ścięgna rzepki kolanowej. By odbyć właściwe leczenie Davies udał się w drogę do domu.

„Przez ten upadek nie mogliśmy niestety dokończyć naszego programu testowego.” – ubolewa zawodnik Ducati. „Muszę teraz czekać, aż opuchlizna się zmniejszy i wtedy rozpocznę fizjoterapię, żeby przyspieszyć powrót do zdrowia. To moja pierwsza kontuzja kolana w ogóle. Pozostanę cierpliwy i mam nadzieję, że za kilka tygodni wszystko znów będzie w porządku.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 1,250 sek