Home / WSBK / Laverty: Guintoli to dobry wybór dla Aprili

Laverty: Guintoli to dobry wybór dla Aprili

Aprilia Racing do sezonu 2013 World Superbike Championship przystąpi w nieco zmienionym składzie. Po ogłoszeniu przez Maxa Biaggi decyzji o zakończeniu kariery, jego następcą został francuski kierowca Sylvain Guintoli, który ubiegły sezon zakończył z trzema zwycięstwami na Ducati.

W zespole pozostał Eugan Laverty, dla którego będzie to drugi rok spędzony w fabrycznym zespole Aprili. Uważa on, że zatrudnienie #50 jest dobrą decyzją jaką podjęło szefostwo zespołu. Wierzę, że Gigi Dall’Igna dokonał dobrego wyboru.” – powiedział zawodnik pochodzący z Irlandii Północnej. Jestem w zespole z Sylvainem i cenię go jako kierowcę, więc miło będzie dzielić po raz kolejny garaż ze świetnym kierowcą. Niektórzy zawodnicy czują się zagrożeni mając za partnera szybkiego kierowcę, ale ja widzę to w pozytywnym świetle. Nawet w Jerez byliśmy w stanie dostrzec słabsze strony naszej jazdy przez nałożenie naszych okrążeń i porównując je zakręt po zakręcie”dodał Eugene Laverty.

Natomiast dla Francuza, będzie to pierwszy sezon w World Superbike Championship, który spędzi na fabrycznym motocyklu. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że i w nowym zespole czeka go dużo pracy. Uważa jednak, że aby wykonać krok naprzód, trzeba trafić do odpowiedniego zespołu i otrzymać dobry motocykl a Aprilia Racing to właśnie oferuje.

Wierzę w to, że zespół da mi wszystko czego będę potrzebował aby być na szczycie.” powiedział Sylvain Guintoli. „To jest to, co jest dla mnie ważne, czego oczekuję i jestem na to gotowy. Wszystko czego pragnę jest do zdobycia, a wyjeżdżając na tor chciałbym wiedzieć, że mogę walczyć o zwycięstwo.”  – powiedział zawodnik Aprili dla worldsbk.com.

Wyraził również swoje zadowolenie z podjęcia współpracy z nowym dla siebie szefem mechaników, który w zakończonym sezonie współpracował z Maxem Biaggi. Podkreśla to, że bardzo dobrze zna on motocykl, wie jak pracuje i potrafi bardzo szybko zareagować na ewentualne niedociągnięcia. To jest część zwycięstwa. Daję 100% zaufania Aprili odnośnie tego {ustawień motocykla – przyp.red.}, bo wiedzą to lepiej niż ja. Wiem co robić na torze, a oni, jak mi w tym pomóc.” – zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,579 sek