Home / Slider / Leon Camier dołącza do Red Bull Hondy

Leon Camier dołącza do Red Bull Hondy

Jak już wiemy zespół Red Bull Honda z powodu kontuzji Stefana Bradla do końca sezonu w jego zastępstwie będzie korzystał z usług takich zawodników jak Giugliano, Takahashi i Gange. Na przyszły rok w zespole wciąż będzie jedno wolne miejsce po tragicznie zmarłym i nieodżałowanym Nickym Haydenie. Dziś już wiemy, że w przyszłym sezonie etatowym zawodnikiem Red Bull Honda będzie znakomicie spisujący się zawodnik MV Agusty Leon Camier.

Brytyjczyk Camier już w maju był faworytem do objęcia posady w zespole Hondy w MŚ Superbike. Miał on już wtedy zastępować do nieodżałowanego Nicky’ego Haydena. Jednak zawodnik MV Agusta Reparto Corse miał powód, by dokończyć sezon we włoskim zespole.

W końcu za wyśmienitą jazdę na ustępującej we wszystkim innym motocyklom MV Aguście F4R Camier otrzymywał godziwe honorarium i premie za częste meldowanie się w Top 5. Gdyby przed końcem sezonu zerwał kontakt z marką z Varese z pewnością nie zobaczyłby tych pieniędzy, których brak dał mu się we znaki, gdy na sezon 2014 został na lodzie i musiał zadowolić się rolą “chłopca na posyłki”.

Rozmowy z Leonem Camierem zostały wznowione i znów zaproponowano mu starty na pełen etat w sezonie 2018 w japońskiej stajni. 31-latek przeczekał termin zawarcia umowy. “Chodzi mi o to, gdzie będę miał lepsze perspektywy na przyszłość.” – stwierdził Camier.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z końcem września można było usłyszeć w padoku, że Camier miał wysokie wymagania wobec Hondy w kwestii swojej gaży. Jednak z biegiem czasu wszyscy doszli do porozumienia. Camier stał na pierwszym miejscu listy życzeń Hondy oraz samego sponsora tytularnego.

Nie ma się co dziwić. Camier perfekcyjnie rozwijał niedoinwestowany i odbiegający od japońskich maszyn motocykl MV Agusta F4R. Dzięki temu często widywaliśmy go w tym i zeszłym sezonie zostawiającego za sobą fabryczne maszyny Yamahy, czy Hondy.

Z niektórych (supertajnych) źródeł wiadomo, że Camier będzie miał do dyspozycji motocykl wyposażony w elektronikę Magneti Marelli (a nie jak dotychczas montowanych w motocyklach Hondy układów Cosworth) używaną przez Kawasaki, Yamahę, Ducati i MV Agustę.

Do zajęcia drugiego miejsca w Red Bull Hondzie jest jeszcze wielu kandydatów, lecz poza Stefanem Bradlem wybór nie jest spektakularny. Dlatego 27-letni Niemiec wciąż ma nadzieję, na pozostanie w zespole.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 3

  1. No to pytanie czy MV Agusta wycofuje się z WSBK, czy też kto inny tam dołączy.

    A skoro Leon Camier a nie Loris Baz dołączy do Hondy to gdzie może trafić Francuz?

  2. Loris właśnie teraz najlepiej pasuje do Agusty. Camier też jest wysoki, tylko 4 cm niższy od Baza , więc motocykl nie przeżyje takie szoku gdy dosiądzie go Francuz ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,451 sek