Home / Slider / Leon Haslam odejdzie z Kawasaki!

Leon Haslam odejdzie z Kawasaki!

Zespół Kawasaki ogłosił, że w sezonie 2020 nie będzie w jego składzie Leona Haslama. Można oczekiwać, że już wkrótce japońska marka ogłosi zakontraktowanie Alexa Lowesa, który odchodzi z Yamahy.

Haslam wrócił do WSBK po trzyletniej przerwie, którą przeznaczył na zdobycie tytułu mistrzowskiego w British Superbike. Po powrocie nie radzi sobie jednak dobrze. Zdobył co prawda sześć miejsc na podium, ale ogólnie jego postawa nie jest wystarczająca dla Kawasaki odnośnie miejsca w fabrycznym zespole. Tom Sykes, którego Haslam zastąpił, radził sobie lepiej i był realnym wsparciem dla Jonathana Rea w walce o mistrzostwo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie wiadomo również, czy będzie dla Haslama miejsce w prywatnym zespole Puccetti Kawasaki – pojawiają się pogłoski, że to miejsce przypadnie któremuś z młodych zawodników z innych serii.

Co do Lowesa – Yamaha chciała zatrzymać Brytyjczyka u siebie, ale wraz z zespołem Ten Kate, który ma mieć za rok dwie maszyny R1. W tym sezonie – od połowy roku – na jedynym motocyklu startuje z dobrymi wynikami Loris Baz.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,420 sek