Home / WSBK / Leon Haslam powraca na testy World Superbike

Leon Haslam powraca na testy World Superbike

Leon Haslam

Zespół Kawasaki Pucetti Racing zadebiutuje w tym roku w World Superbike wraz ze swoim zawodnikiem z Supersportów – Randym Krummenacherem. Jedna z najjaśniejszych postaci WSS z 2016 roku odniosła jednak kontuzję na pierwszych testach i zespół Pucetti musiał zdecydować się na zastępstwo przed kolejną turą testów. Padło na doświadczonego Leona Haslama.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Haslam nie mogąc znaleźć odpowiedniej posady w World Superbike (rok temu tylko raz widzieliśmy go w wyścigach na prywatnym Kawasaki) przeszedł do British Superbike, gdzie od razu walczył – choć nieskutecznie – o tytuł. Wraz z zespołem JG Speedfit pojawił się też w Jerez, gdzie testowali motocykliści World Superbike. Jego czasy były bardzo zachęcające. Pucetti zdecydowało się więc powierzyć mu motocykl na kolejne testy WSBK. Do Brytyjczyka będzie należało przygotowanie maszyny przed wysłaniem jej na oficjalne testy do Australii.

Haslam przyznał też, że prawdopodobne są starty w World Superbike z dzikimi kartami także i w tym roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,421 sek