Home / WSBK / Lorenzo znów najszybszy!

Lorenzo znów najszybszy!

Młody Hiszpan Jorge Lorenzo z zespołu Fortuna Aprilia wygrał walkę o pole position przed sobotnim wyścigiem w klasie 250cc. Tym występem pokazał, że nie zamierza zwalniać tempa i wygrać swój drugMłody Hiszpan Jorge Lorenzo z zespołu Fortuna Aprilia wygrał walkę o pole position przed sobotnim wyścigiem w klasie 250cc. Tym występem pokazał, że nie zamierza zwalniać tempa i wygrać swój drugi wyścig w tej kategorii w tym sezonie, jaki i całej karierze.
Wykręcił on czas 2’01.755 i zdecydowanie wyprzedził swojego partnera z zespołu Hektora Barbera.

Dobrze spisali się inny zawodnicy Riberto Locatelli z zespołu Team Toth (trzeci) i Alex de Angeles jeździec Master — MVA Aspar Team(czwarty). Należy dodać, że cały pierwszy rząd „okupują” jeźdźcy Aprilii.

Drugi rząd otwiera mistrz świata z 2004 kategorii 125cc Andrea Dovizioso. On również wydaje się być głównym kandydatem do zwycięstwa w jutrzejszym wyścigu na torze w Katarze. Rząd ten zamykać będzie Sebastian Porto. Jeździec fabrycznego zespołu Repsol Honda lepiej radził sobie we wczorajszych kwalifikacjach.

Nareszcie lepszy występ zanotowali dwaj jeźdźcy zespołu Red Bull KTM GP 250 Manuel Poggiali i Hiroshi Aoyama plasując się w pierwszej dziesiątce, co w perspektywie dalszej części sezonu daje nadzieje na czołowe miejsca i walkę o podium.
Jak wiemy są to dwaj wspaniali zawodnicy. Włoch jeżdżący z numerem #54 to przecież mistrz świata w kategorii 125cc i 250cc, a Japończyk w zeszłym sezonie zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw.

Nie został pobity jednak rekord najwyższej prędkości należącego do zawodnika z San Marino Alexa de Angelisa, którego mamy w stawce tegorocznych mistrzostw świata. Przypomnijmy, że rekord wynosi 278.2 km/h, a najwyższa prędkość w kwalifikacjach wynosiła zaledwie 269.2.
Jest szansa na poprawienie tego rekordu w jutrzejszym wyścigu.