Home / Slider / Loris Baz trafi do fabrycznej Yamahy?

Loris Baz trafi do fabrycznej Yamahy?

Loris Baz przyznał, że rozmawia z fabrycznym zespołem Yamahy w World Superbike na temat angażu na sezon 2021. Francuz rozważa również pozostanie w prywatnym zespole Ten Kate, w barwach którego radzi sobie bardzo dobrze. Baz jest 9. w generalce.

Yamaha wciąż ma wolne miejsce na przyszły sezon, bowiem odchodzi Michael van der Mark (do BMW). Jedynym zawodnikiem z kontraktem jest na razie Toprak Razgatlioglu. “Szczerze mówiąc, nie wiem jeszcze nic. Oczywiście rozmawiamy na ten temat, ale rozmawiam też z Kervinem (Bosem), Ronaldem i Gerritem (Ten Kate), czuję się tu naprawdę fajnie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Z pewnością są jakieś dyskusje, chciałbym zarówno zostać w Ten Kate, jak i być częścią fabrycznego zespołu. Zawsze są pozytywy i negatywy.” – dodał Baz. Pytany o to, co może przeważyć szalę, odparł: “Pakiet. Ciężko być zawodnikiem, i powiedzieć >nie< zespołowi fabrycznemu. Całą karierę pracujesz na najlepszy motocykl, a fabryczny zespół przeważnie może dać ci najlepszą kombinację.”

“Z pewnością nie znajdę drugiego takiego zespołu jak mam w Ten Kate, to jak rodzina. Ale chodzi o kombinację. Trudno odmówić fabryce, ale powiedziałem gościom w Ten Kate, że jeśli zagwarantują mi dokładnie taki sam motocykl jak ma zespół fabryczny, nie przerazi mnie pozostanie w zespole, i spróbuję z nimi wygrywać. Wiem, że jesteśmy w stanie, ludzie są wystarczająco dobrzy. Ale z zespołem prywatnym nie jest łatwo znaleźć budżet.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Loris Baz powinien przejść do fabrycznego zespołu Yamahy?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Po cichu liczę, że Folger trafiłby do tego zespołu, ale na Baza bym się nie obraził :)

  2. Dobrze, lepszego kandydata nie widzę

  3. Ten sezon ma jak do tej pory bardzo dobry, więc czemu nie. Choć z drugiej strony prochu już nie wymyśli. Jest szybki ale i nieregularny. Dla Yamahy raczej tytułu nie zdobędzie. Pojedyncze podia co najwyżej, choć może uda się poprawić najlepszy wynik z sezonu 2014 :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 0,451 sek