Home / Slider / Loris Baz wróci do WSBK na jedną rundę

Loris Baz wróci do WSBK na jedną rundę

Loris Baz, który zaliczył sezony w MotoGP i World Superbike, a obecnie jeździ za oceanem, powróci do WSBK na rundę w Jerez w ten weekend. Zastąpi kontuzjowanego Chaza Daviesa w barwach prywatnej ekipy Go Eleven Ducati.

Davis złamał dwa żebra podczas wypadku w ostatni weekend w Barcelonie i nie jest w stanie wziął udziału w kolejnych zmaganiach. Loris Baz po raz ostatni startował w World Superbike w ostatniej rundzie sezonu 2020 na torze Estoril w listopadzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od czasu gdy z WSBK wycofał się holenderski zespół Ten Kate, Baz ściga się w MotoAmerica dla Ducati i ekipy Warhorse HSBK, i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw USA. Już 10. razy stanął na podium, ale ani razu nie zwyciężył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Loris Baz stanie na podium w WSBK w Jerez?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. W międzyczasie, Nicolo Bulega podpisał kontrakt z Aruba.it Ducati, ale… na starty w World Supersport, gdzie dopuszczono m.in. Panigale V2 czy MV Agustę 800.

  2. Chaz Davies zakończy karierę po sezonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,259 sek