Home / WSBK / Lowes zdobywa swoje pierwsze podium w Assen

Lowes zdobywa swoje pierwsze podium w Assen

Lowes Podium

Alex Lowes, zawodnik wspieranego przez polską firmę GRANDys duo zespołu Voltcom Crescent Suzuki wywalczył w niedzielę swoje pierwsze podium w eni FIM Superbike World Championship. Debiutujący w mistrzostwach Świata Brytyjczyk w drugim, deszczowym wyścigu na torze Assen w Holandii osiągnął metę na swoim Suzuki GSX-R 1000 na drugim miejscu.

Lowes startując z dziewiątego miejsca wykorzystywał maksymalnie swoje Suzuki GSX-R 1000 i już na czwartym okrążeniu wyszedł na drugą pozycję. Ponieważ wyścig z powodu ulewy i czerwonych flag odbywał się tylko na dystansie 10 okrążeń Alex nie zdołał powalczyć o zwycięstwo. Goniąc późniejszego zwycięzcę Jonathana Rea ustanowił za to najlepsze okrążenie wyścigu zdobywając nagrodę Pirelli. W pierwszym wyścigu Alex był dziewiąty.

Niestety obu niedzielnych wyścigów w „Katedrze Prędkości” nie ukończył Eugene Laverty. Lider zespołu, który nadal zachowuje szansę w walce o tytuł Mistrza Świata w udanych treningach rozpędzał swoje Suzuki GSX-R 1000 do 291,7 km/h, ale niestety w obu startach upadał.

Po sześciu tegorocznych wyścigach Eugene jest 8 w klasyfikacji generalnej, a Alex 10. Najbliższy wyścig eni FIM World Superbike już za dwa tygodnie na legendarnym torze Imola we Włoszech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alex Lowes:

To fantastyczne, to był świetny wyścig dla mnie i dla zespołu, że w końcu stanąłem na podium. To był mokry wyścig więc, nigdy nie jest to tak przyjemne, jak ukończyć na podium w suchych warunkach. Jestem bardzo zadowolony, to może ruszyć nasz sezon do przodu. Miałem trudny początek roku, ale teraz zdobyłem trochę punktów i podium. Chcę poprawić swoją jazdę i motocykl i zobaczyć, czy możemy zbliżyć się do czołówki w suchych warunkach.

Wyścig 1 Assen:

1. Sylvain Guintoli (Aprilia) 25’56.636:

2. Tom Sykes (Kawasaki) +1.259:

3. Jonathan Rea (Honda) +4.116:

4. Loris Baz (Kawasaki) +4.459:

5. Toni Elias (Aprilia) +23.728:

9. ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) +27.971:

DNF. EUGENE LAVERTY (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI)

 

Wyścig 2 Assen:

1. Rea (Honda) 19’09.464:

2. ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) +2.222:

3. Davide Giugliano (Ducati) +4.955:

4. Tom Sykes (Kawasaki) +13.089:

5. Leon Haslam (Honda) +13.639:

DNF. EUGENE LAVERTY (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI):

 

Klasyfikacja mistrzostw Świata Superbike:

1. Sykes 108 punkty:

2. Guintoli 96:

3. Baz 93:

4. Rea 89:

5. Melandri 69:

8. EUGENE LAVERTY (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) 46:

10. ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) 36:

Informacja prasowa

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,373 sek