Home / Slider / Marco Melandri: Gotowy na Phillip Island

Marco Melandri: Gotowy na Phillip Island

marco-melandri-ducati-panigale-1199

Test w Jerez był ostatnim zimowym testem w tym roku. Marco Melandri uczestniczył w nim jako fabryczny zawodnik Ducati. Włoch jest pewien, że sezon 2017 mógłby już się zacząć.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas zimowych testów MŚ Superbike nie można było odnieść wrażenia, że Marco Melandri ma trudności z dopasowaniem motocykla Ducati Panigale R do swojego stylu jazdy. Wręcz przeciwnie! Podczas jazd testowych 34-latek wykręcił swój najlepszy czas 1:39,694 min i był tym samym o 1,7 sek szybszy niż w 2015 roku na prototypie Aprilii w MotoGP. Wtedy jego najlepszy czas był na poziomie 1:41.321 min.

„Muszę dołożyć jeszcze coś od siebie przy nowych oponach. Nie mam na myśli opon kwalifikacyjnych, które są naprawdę dobre. Chodzi o o świeże opony wyścigowe i musimy lepiej dostroić elektronikę, żeby osiągnąć lepsze rezultaty.”

„Moje wyniki podczas testów były ogólnie rzecz biorąc niezłe, ponieważ nie byłem daleko za najlepszymi zawodnikami.” – mówi Włoch. „Mam też kilka pomysłów na to, jak mogę się poprawić. Ogólnie czuję się przygotowany na pierwszy wyścig. Jeździłem na czterech różnych torach i tylko minimalnie zmieniałem ustawienia. Oczywiście w Misano i Walencji było ciężej, ponieważ to były pierwsze testy. Wtedy byłem też niespecjalnie szybki. Ducati zachowuje się na różnych torach zasadniczo podobnie.”

Melandri nie podglądał niczego podczas ustawiania Panigale R do jazdy od swojego kolegi zespołowego Chaza Daviesa. „W ogólnie nie miałem wglądu w jego dane. Nie wiem, czy mieliśmy podobne ustawienia.” – podkreśla Melandri. „Kiedy testowaliśmy nowe części nasze komentarze były identyczne, na przykład przy wahaczu. Myślę, że to będzie pomocne dla Ducati.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,392 sek