Home / Slider / Marco Melandri: To dość stresujące

Marco Melandri: To dość stresujące

Marco Melandri Ducati

Marco Melandri analizuje swoje przejazdy podczas dni testowych na torze MotorLand Aragon, podczas którego mógł on porównać się ze swoimi przyszłymi konkurentami, zaś do najlepszego czasu stracił ledwie sekundę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marco Melandri powrócił do serii World Superbike, które po sezonie 2014 zakończył na czwartym miejscu w kwalifikacji generalnej. Razem Aruba.it Racing Ducati Superbike Team 34-latek planuje znowu rozpocząć zmagania mające na celu sięgniecie po koronę.

Na MotorLand Aragon Marco wykręcił swój najlepszy czas na poziomie 1:50,7 min tracąc do dominującego Jonathana Rea ledwie sekundę. „Byłem dość spięty testując razem z chłopakami, ale to były udane dwa dni.” – wyjaśnia Melandri. „Ducati funkcjonuje całkiem dobrze na Aragon i z okrążenia na okrążenie czułem się na nim coraz lepiej. Aż do rozpoczęcia sezonu mam trochę do zrobienia, ale jak dotąd jestem bardzo szczęśliwy z mojego powrotu do Mistrzostw.”

„Testowaliśmy trochę nowych części podwozia i nowy silnik. Ponieważ przybyło mi nowych zadań jest to dla mnie dość stresujące. Wciąż jestem w trakcie poznawania motocykla i zespołu, ale początek przebiegł bardzo dobrze. W kwestii jazdy muszę się poprawić na hamowaniach. Elektronika jest nowa, więc musimy również tutaj przeanalizować nowe doświadczenia i dane.”

„Z pewnością muszę rozpoznać się w tym, co umknęło mi przez ostatnie lata, ale jestem pełen optymizmu. Mieć szansę jako włoski zawodnik wynieść włoski motocykl na szczyt było moim marzeniem, które każdego dnia chcę urzeczywistniać.”

„Doskonałe wyniki, które osiągnął Aruba.it Racing Ducati Superbike Team dają mi też dużo pewności siebie. Jestem bardzo zmobilizowany i wiem, że mój kolega zespołowy Chaz Davies jest moim pierwszym konkurentem na torze i do tego jest jednym z najlepszych w stawce. To jest dla mnie tylko dodatkową motywacją.”

Czasy z dwóch dni testowych na torze MotorLand Aragon:

Czwartek:
1. Jonathan Rea (GB), Kawasaki, 1:49,8 min
2. Tom Sykes (GB), Kawasaki, 1:50,4
Chaz Davies (GB), Ducati, 1:50,4
4. Marco Melandri (I), Ducati 1:50,7
5. Nicky Hayden (USA), Honda, 1:50,8
6. Stefan Bradl (D), Honda, 1:51,1
7. Alex Lowes (GB), Yamaha, 1:51,2
8. Michael van der Mark (NL), Yamaha, 1:51,6

Środa:
1. Tom Sykes (GB), Kawasaki, 1:50,3 min
2. Chaz Davies (GB), Ducati, 1:50,7
3. Jonathan Rea (GB), Kawasaki, 1:51,0
4. Nicky Hayden (USA), Honda, 1:51,4
Marco Melandri (I), Ducati 1:51,4
6. Alex Lowes (GB), Yamaha, 1:51,5
7. Stefan Bradl (D), Honda, 1:51,8
Michael van der Mark (NL), Yamaha, 1:51,8

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 0,562 sek