Home / Slider / Marco Melandri trafi do MotoAmerica?

Marco Melandri trafi do MotoAmerica?

Pojawiają się pogłoski, że obecny sezon będzie ostatnim w World Superbike dla Marco Melandriego. Włoch miałby przejść za ocean do serii MotoAmerica i ścigać się w barwach zespołu Yoshimura Suzuki, zastępując w nim kończącego karierę Rogera Haydena.

Miejsce Włocha w Ducati ma zająć bowiem Alvaro Bautista, który żegna się w tym roku z MotoGP. Inna ekipa, która pojawi się w WSBK, czyli GRT Yamaha, wystawi tylko jeden motocykl dla Sandro Cortese, a więc nie będzie dla Melandriego dobrej opcji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yoshimura to mistrzowski zespół, z dużym fabrycznym wsparciem ze strony Suzuki. W tym roku co prawda szanse na mistrzostwo są małe, bowiem znaczną przewagę nad Tonim Eliasem wypracował sobie Cameron Beaubier z Yamahy, ale skład Elias-Melandri jak najbardziej byłby dla Yoshimura Suzuki do zaakceptowania pod względem finansowym, mimo że obaj zawodnicy to niegdyś czołówka grand prix.

Źródło: bikesportnews.com
Fot. Krystian Polak / MSFoto.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,572 sek