Home / Slider / Matematyka na mistrzowskim poziomie – co musi zrobić Jonathan Rea we Francji?

Matematyka na mistrzowskim poziomie – co musi zrobić Jonathan Rea we Francji?

Na trzy podwójne rundy World Superbike przed końcem sezonu, już tylko trzech zawodników ma jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo świata. Poza prowadzącym z wielką przewagą Jonathanem Rea, są to również Chaz Davies z Ducati (116 punktów straty) oraz Michael van der Mark z Yamahy (136 punktów straty). Północnoirlandczyk może zagwarantować sobie tytuł już w pierwszym wyścigu! Jak może tego dokonać?

Pierwszy wyścig odbywa się w najbliższą sobotę na torze Magny Cours. Do wzięcia po tym wyścigu będzie jeszcze 125 punktów. Jonathan Rea nie może tego dokonać wyłącznie własnym wynikiem – musi liczyć na odpowiednie pozycje rywali.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeśli Jonathan Rea wygra wyścig numer #1, to aby zapewnić sobie tytuł, Chaz Davies nie może przyjechać na drugiej pozycji. Gdyby Rea nie dojechał na podium, to szanse zachowuje jeszcze Michael van der Mark. Wszystkie możliwe scenariusze wypisane są poniżej.

Aby Rea został mistrzem, to konieczne są pozycje:
Rea 1; Davies 3 lub gorzej
Rea 2; Davies 5 lub gorzej
Rea 3; Davies 9 lub gorzej
Rea 4; Davies 12 lub gorzej, van der Mark 2 lub gorzej
Rea 5; Davies 14 lub gorzej, van der Mark 2 lub gorzej
Rea 6; Davies 15 lub gorzej, van der Mark 2 lub gorzej
Rea 7; Davies 16 lub gorzej, van der Mark 2 lub gorzej

Źródło: worldsbk.com
Fot. Kawasaki

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jak nie w 1. to w 2. wyścigu, ale raczej mistrzem zostanie. Pozostaje tylko czekać do kolejnego sezonu, oby Panigale V4 było szybsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,621 sek