Home / Slider / Melandri: Nie wygrywałbym jak Bautista, ale przewracałbym się mniej

Melandri: Nie wygrywałbym jak Bautista, ale przewracałbym się mniej

Jak uważa Marco Melandri, agresywny styl jazdy Chaza Daviesa i długie lata spędzone na motocykli z silnikiem V2 uniemożliwiały mu w pierwszym sezonie osiąganie dobrych wyników na nowym Ducati Panigale V4 R w serii World Superbike. Walijczyk zupełnie sobie nie radził, gdy Alvaro Bautista zaliczał kolejne zwycięstwa w pierwszej części sezonu.

Davies wygrał ostatecznie w 2019 roku tylko jeden wyścig, a rok zakończył dopiero na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej – jak na głównego rywala Jonathana Rea w poprzednich sezonach w walce o tytuł, był to ogromny regres formy. Bautista z kolei roztrwonił ogromną przewagę, tracąc pewność siebie z początku roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Melandri, który niegdyś jeździł z Daviesem w zespole, już wcześniej przewidywał taki obrót sprawy. “Myślę, że ten motocykl byłby perfekcyjny dla mojego stylu jazdy. Musisz jeździć czysto i precyzyjnie, a nie agresywnie, tak jak robi to Davies. Ale plany Ducati były inne, wyboru dokonali kierując się względami ekonomicznymi. Może byłbym nieco wolniejszy niż Bautista, ale z pewnością mniej bym się przewracał.”

“Z taką przewagą jaką sobie wyrobił, mógł tylko sam się pozbawić mistrzostwa – tak jak mówiłem od pierwszego wyścigu. I tak się stało – identycznie jak wtedy gry wspominałem o powodach trudności Chaza. Po tylu latach jazdy z silnikiem V2, przy bardzo wyjątkowym sposobie zarządzania silnikiem, w mojej opinii nie pasował on do silnika V4 i to się potwierdziło.” – dodał włoski zawodnik.

Źródło: motorsport.com
Fot. Krystian Polak / msfoto.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,391 sek