Home / Slider / Melandri w WSBK jako zawodnik Ducati?

Melandri w WSBK jako zawodnik Ducati?

Marco Melandri

Włoskie media spekulują, że Marco Melandri, ostatnio zawodnik Aprilii w MotoGP, mógłby wrócić na padok swojej “ulubionej” ostatnio serii WSBK, ale nie jako reprezentant Yamahy jak się mówiło, bo ta już ogłosiła skład, a Ducati, a dokładnie zespołu Althea.

Zespół Althea świętował mistrzostwo World Superbike z Carlosem Checą w sezonie 2011. Yamaha już ogłosiła, że wystawi dwa motocykle: dla Alexa Lowesa i Sylvaina Guintoli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Obecnie w Althea zakontraktowani są Matteo Baiocco oraz zawodnik testowy Ducati – Niccolo Canepa. Jest wysoce prawdopodobne, że zespół mógłby otrzymać motocykle w specyfikacji bardzo zbliżonej do fabrycznej, na której jeżdżą Chaz Davies oraz Davide Giugliano.

Melandri pracował już dla Ducati, choć nie był to owocny okres czasu: Włoch startował w 2008 roku w MotoGP, skarżąc się na motocykl. Słynne z tego okresu jest “wysyłanie” Melandriego do psychologa.

Źródło: motorcyclenews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. W MotoGP na Ducati radził sobie wyśmienicie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
111 zapytań w 0,339 sek