Home / WSBK / Mercado testuje z Pedercini Kawasaki

Mercado testuje z Pedercini Kawasaki

Leandro “Tati” Mercado po bardzo pozytywnych testach, które odbył na motocyklu Kawasaki ZX-10R w wersji Superbike, ma wielkie szanse aby stać się zawodnikiem zespołu Pedercini Kawasaki na sezon 2012 w World Superbike Championship.

 

Zespół Pedercini Kawasaki ostatnie dwa dni testów spędził na hiszpańskim torze w Walencji kontynuując w ten sposób pracę, którą rozpoczęli podczas poprzedniego weekendu. Odpowiednia temperatura powietrza oraz suchy tor sprzyjały odbywaniu testowych jazd na torze Ricardo Tormo. Zespół dąży również do sfinalizowania składu kierowców na przyszły sezon w związku z czym dano możliwość jazdy Leandro Mercado. „Tati” poprzedni sezon spędził w serii FIM Superstock 1000, który ukończył na 15 miejscu z najlepszym piątym wynikiem który osiągnął podczas weekendu na Silverstone.

Podczas dwóch dni spędzonych z zespołem Pedercini, Argentyńczyk miał za zadanie ogólną pracę nad ustawieniami oraz zwiększeniu wyczucia i zaufania do nowego dla siebie motocykla. Po zakończonych testach wyraził swoją nadzieję na możliwość jazdy na tym motocyklu jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Te dwa dni testów były bardzo pozytywne dla mnie a w związku z tym, że był to mój pierwszy test to myślę, że poszło mi bardzo dobrze. Bardzo podobała mi się jazda na motocyklu choć było to pierwsze doświadczenie z Superbikem. Moje Kawasaki jest bardzo mocne i fantastyczne do jazdy. Za każdym razem kiedy wyjeżdżałem na tor poprawiałem swój styl jazdy aby lepiej kontrolować motocykl. Oczywiście mamy teraz wiele obszarów, w których musimy poprawić ustawienia aby dostosować motocykl do mojego stylu jazdy ale te dwa dni testów wiele mnie nauczyły. Lubię pracować z moim zespołem i mam nadzieję testować ponownie w przyszłym roku przed rozpoczęciem mistrzostw.” powiedział Mercado.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,371 sek