Home / Slider / Podopieczny Sofuoglu debiutuje w WSBK w zastępstwie Josha Hooka

Podopieczny Sofuoglu debiutuje w WSBK w zastępstwie Josha Hooka

Toprak Razgatlioglu

Aktualny mistrz Superstocków 600 Toprak Razgatlioglu niespodziewanie zadebiutuje już w ten weekend w World Superbike. Młody turecki zawodnik zastąpi w zespole Grillini Kawasaki kontuzjowanego Josha Hooka, który zaliczył upadek na testach, uszkadzając ramię. Miał to być dla niego pierwszy start w WSBK.

Razgatlioglu jest protegowanym czterokrotnego mistrza World Supersport, Kenana Sofuoglu. W sezonie 2015 zdeklasował konkurencję w Superstock 600, wygrywając pięć kolejnych wyścigów, z łatwością zdobywając tytuł.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tym roku 20-latek ma startować na zapleczu World Superbike – w serii Superstock 1000, także na motocyklu Kawasaki. Sofuoglu, zgodnie z tradycją, ponownie będzie walczył o mistrzostwo World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Prawdziwy duet mistrz-uczeń z Turków, trzymam kciuki za Topraka :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,418 sek