Home / WSBK / Moscow Raceway miejscem 11 rundy WSBK

Moscow Raceway miejscem 11 rundy WSBK

Do zakończenia motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Superbike pozostały zaledwie cztery rundy. Najbliższa z nich, odbędzie się na Moscow Raceway – debiutującym w kalendarzu obiekcie znajdującym się w Rosji.

Tor położony jest około 120 kilometrów na zachód od Moskwy w pobliżu miejscowości Volokolamsk. Prace nad tym obiektem zostały rozpoczęte 1 sierpnia 2008 roku, a oficjalne jego otwarcie miało miejsce 18 lipca 2012 roku. Seria World Superbike Champinship będzie mogła się na nim ścigać  już w najbliższy weekend a w kolejnym tygodniu zadebiutuje tam FIM GT1 World Championship.

Sam obiekt położony jest na zboczu, dzięki czemu nie brak na nim sektorów ze spadkami terenu oraz podjazdami, których różnica wysokości sięga 22 metrów. Jego całkowita długość wynosi 4070 metrów, z którgo można wydzielić dwie pętle o długości 2,5 i 1,3 kilometra. Dzięki temu, można na nim zorganizować w jednym czasie dwie imprezy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę najbliższą imprezę – jaką będzie 11 runda WSBK, to długość toru będzie wynosiła 3931 metrów. Jego układ będzie miał w sobie wiele zakrętów oraz mieszankę szybkich i wolnych odcinków, w skład których zaliczyć możemy między innymi prostą biegnącą delikatnie w górę, o długości jednego kilometra.

Wokół toru usytuowane są trybuny, które mogą pomieścić aż 30 tysięcy fanów, a kolejne 10 tysięcy może obserwować walkę kierowców z naturalnych trybun. Dodatkowo obiekt jest wyposażony w miejsca dla VIP-ów oraz różnej wielkości sale konferencyjne.

Tak więc przez najbliższych dziesięć lat, będziemy mogli pasjonować się zmaganiami kierowców na tym podmoskiewskim, nowoczesnym torze,  który – miejmy nadzieję, wpisze się na stałe w kalendarz World Superbike Championship.

 

AUTOR: migal

Komentarze: 0

  1. no jestem ciekaw co to będzie ;D lol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,407 sek