Home / WSBK / Nagrody dla najlepszych zawodników prywatnych zespołów

Nagrody dla najlepszych zawodników prywatnych zespołów

Organizatorzy World Superbike do spółki ze sponsorem i dostawcą opon – firmą Pirelli – będą nagradzać zawodników i zespoły w nowej kategorii – Independent. O honory w tej kategorii rywalizować będzie siedem ekip i ich zawodników.

Będą prowadzone dwie klasyfikacje, dla najlepszego zawodnika niezależnego i najlepszego zespołu niezależnego, czyli takiego, który nie jest oficjalną ekipą danego producenta. W stawce WSBK mamy takie zespoły prywatne jak: Barni Ducati, Pucetti Kawasaki, GoEleven Kawasaki, Pedercini Kawasaki, Orelac Kawasaki, TripleM Honda oraz Guandalini Yamaha. Punkty zdobywać też mogą zawodnicy z dzikimi kartami i pojedynczymi startami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pirelli będzie nagradzało finansowo najlepszego zawodnika prywatnego po każdym wyścigu, jak i na koniec sezonu. Do klasyfikacji wliczane będą takie punkty, jakie zostaną zgromadzone w “normalnej” klasyfikacji generalnej WSBK, a więc jeśli najlepszy zawodnik prywatny zdobędzie 10 punktów w wyścigu, to właśnie tyle zostanie mu wliczonych do klasyfikacji niezależnych. Gdyby liczyć dwa poprzednie sezony, najlepszym zawodnikiem prywatnym w latach 2016 i 2017 był Xavi Fores z Barni Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,382 sek