Home / WSBK / Najlepszy weekend Chaza Daviesa

Najlepszy weekend Chaza Daviesa

Chaz Davies

Chaz Davies bez wątpienia był najlepszym zawodnikiem rundy World Superbike na Magny-Cours. Walijczyk wygrał oba wyścigi i uznał, że to jeden z jego najlepszych dubletów. Dwukrotnie musiał pokonać świetnie dysponowanych zawodników Kawasaki, a dodatkowo w sobotę konieczne było podjęcie ryzyka z oponami.

To już trzeci dublet Daviesa w tym roku. “W ogóle nie było łatwo. Kiedy pojawiła się okazja, to ją wykorzystałem, ale szczerze mówiąc, nie sądziłem, że to się wydarzy. Na początku miałem problemy. Zauważyłem też, że trudno mi wyprzedzić Kawasaki, nie wiedziałem, gdzie tego dokonać dopóki nie zacząłem podejmować ryzyka. Musiałem pozwolić toczyć się wyścigowi.” – powiedział po niedzielnym starcie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W końcu to zrobiłem, a Jonathan (Rea) i Tom (Sykes) zaczęli się wypychać w nawrocie. Skorzystałem z okazji i podkręciłem tempo, by zrobić przerwę między mną i nimi. To był jeden z ważniejszych weekendów w mojej karierze, ponieważ wygrywałem w każdych warunkach, korzystając z naszej ciężkiej pracy zespołowej.” – dodał kierowca Ducati.

Siedem zwycięstw w tym roku oznacza, że to najlepszy póki co sezon Daviesa w World Superbike. W 2015 roku wygrał “tylko” pięć razy. Wciąż ma jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo, ponieważ traci 81 punktów do Jonathana Rea.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,372 sek