Home / Slider / Nici z MotoGP! Jonathan Rea zostaje w WSBK z Kawasaki

Nici z MotoGP! Jonathan Rea zostaje w WSBK z Kawasaki

Nie sprawdziły się przewidywania, że Jonathan Rea może „mieć dosyć” swojej dominacji w World Superbike, gdzie w miniony weekend wygrał swój wyścig numer #60, triumfując w sobotę w Brnie. Północnoirlandczyk przedłużył obecną umowę z Kawasaki i będzie się ścigał w barwach tej ekipy przez co najmniej dwa kolejne sezony.

Rea dołączył do fabrycznej ekipy Kawasaki w WSBK (prowadzonej przez hiszpański Provec Racing) w 2015 roku i z miejsca stał się czołowym zawodnikiem cyklu. Przez trzy lata żadnemu z rywali nie udało się skutecznie powalczyć z nim o mistrzostwo. W sumie na „Kawie” Rea ma 44 zwycięstwa, 80 miejsc na podium i 12 pole position (niewiele? Owszem, ale ma obok siebie prawdziwego specjalistę w tej dziedzinie, Toma Sykesa).

Ale jeśli ktoś uważa, że sukcesy Jonathana Rea są wyłącznie zasługą motocykla, powinien wrócić pamięcią do czasów, gdy startował na motocyklu Ten Kate Hondy. Jako jedyny w tym okresie wygrywał na coraz bardziej przestarzałej konstrukcji CBR, przez kilka lat zbierając doświadczenie w cyklu WSBK.

„Razem będziemy pracowali jeszcze ciężej, aby utrzymać motocykl ZX-10RR na przedzie serii WSBK. Mam obok siebie zespół najlepszych ludzi, upewniający mnie, że możemy kontynuować walkę o mistrzostwo świata.” – powiedział Jonathan Rea po podpisaniu kontaktu.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,567 sek