Home / Slider / Nici z MotoGP! Jonathan Rea zostaje w WSBK z Kawasaki

Nici z MotoGP! Jonathan Rea zostaje w WSBK z Kawasaki

Nie sprawdziły się przewidywania, że Jonathan Rea może “mieć dosyć” swojej dominacji w World Superbike, gdzie w miniony weekend wygrał swój wyścig numer #60, triumfując w sobotę w Brnie. Północnoirlandczyk przedłużył obecną umowę z Kawasaki i będzie się ścigał w barwach tej ekipy przez co najmniej dwa kolejne sezony.

Rea dołączył do fabrycznej ekipy Kawasaki w WSBK (prowadzonej przez hiszpański Provec Racing) w 2015 roku i z miejsca stał się czołowym zawodnikiem cyklu. Przez trzy lata żadnemu z rywali nie udało się skutecznie powalczyć z nim o mistrzostwo. W sumie na “Kawie” Rea ma 44 zwycięstwa, 80 miejsc na podium i 12 pole position (niewiele? Owszem, ale ma obok siebie prawdziwego specjalistę w tej dziedzinie, Toma Sykesa).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ale jeśli ktoś uważa, że sukcesy Jonathana Rea są wyłącznie zasługą motocykla, powinien wrócić pamięcią do czasów, gdy startował na motocyklu Ten Kate Hondy. Jako jedyny w tym okresie wygrywał na coraz bardziej przestarzałej konstrukcji CBR, przez kilka lat zbierając doświadczenie w cyklu WSBK.

“Razem będziemy pracowali jeszcze ciężej, aby utrzymać motocykl ZX-10RR na przedzie serii WSBK. Mam obok siebie zespół najlepszych ludzi, upewniający mnie, że możemy kontynuować walkę o mistrzostwo świata.” – powiedział Jonathan Rea po podpisaniu kontaktu.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,420 sek