Home / WSBK / Nie będzie zmian limitu obrotów do Donington Park

Nie będzie zmian limitu obrotów do Donington Park

Organizatorzy World Superbike nie będą ingerowali w limity obrotów poszczególnych motocykli przynajmniej przez trzy kolejne rundy, a więc do Donington Park. Mimo, że Kawasaki i Ducati zdecydowanie zdominowały początek sezonu, zdobywając razem aż 16 z 18 pozycji na podium, limity dla wszystkich motocykli pozostaną takie same.

Zmiany mogą nastąpić dopiero po brytyjskiej rundzie WSBK, która odbędzie się w dniach 26-27 maja na torze Donington Park. Obowiązywać mogą od wyścigów w Brnie (8-10 czerwca). Przypomnijmy, że po zliczeniu punktów koncesji, wszyscy producenci poza Ducati mogą zrobić poprawki w swoich motocyklach. Żaden producent nie skorzystał jednak z tego przywileju przed rundą w Holandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W WSBK limity prezentują się więc następująco:
Aprilia: 14,700
BMW: 14,700
Ducati: 12,400
Honda: 14,300
Kawasaki 14,100
MV Agusta: 14,700
Suzuki: 14,700
Yamaha: 14,700

Źródło: crash.net
Fot. Krystian Polak / msfoto.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,433 sek