Home / WSBK / Noriyuki Haga testował na Mugello przygotowując się do rundy na Imola!

Noriyuki Haga testował na Mugello przygotowując się do rundy na Imola!

Na torze Internazionale Autodromo Mugello, w trakcie jednodniowego testu swoją dyspozycję sprawdzał weteran sceny World Superbike Championship – Noriyuki Haga. Celem było przygotowanie się do zbliżającej się wielkimi krokami, siódmej rundy sezonu na torze Imola.

Nitro Nori” przez dwanaście lat był zawodnikiem tej serii wyścigowej. W tym czasie trzykrotnie zdobywał tytuł wicemistrza świata, wygrywając 43 wyścigi. Po raz ostatni – na motocyklu klasy Superbike, mogliśmy obserwować Japończyka w roku 2011, kiedy to był kierowcą zespołu PATA Racing na motocyklu marki Aprilia. Na koniec swojego ostatniego pełnego sezonu, zajął on ósmą pozycję.

Podczas rundy na torze Imola, Noriyuki Haga będzie zespołowym kolegą Vittorio Iannuzzo w zespole Grillini Dentalmatic i będzie jeździł motocyklem BMW S1000RR.

W lepszym przygotowaniu się do występu, miały pomóc mu testy, które odbył na torze Mugello. W trakcie jednego dnia – pomimo dużego tłoku związanego z obecnością na torze kierowców amatorów – #41 zdołał przejechać 70 okrążeń.

Przede wszystkim chciałbym podziękować Feel Racing i zespołowi Grillini Dentalmatic, za danie mi szansy jazdy na motocyklu BMW S1000RR.” powiedział Noryiuki Haga. „Testy na Mugello były naprawdę dobre i udało nam się znaleźć bazowe ustawienia motocykla na rundę Imola. Nie ścigałem się na motocyklu od października zeszłego roku, ale mam nadzieję być wystarczająco szybki, dać z siebie wszystko i naciskać przez cały weekend. Chcę uzyskać dobry wynik zarówno dla zespołu jak i fanów.” – zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,395 sek