Home / Slider / Nowa Honda w barwach Red Bulla wygląda… świetnie!

Nowa Honda w barwach Red Bulla wygląda… świetnie!

honda

W austriackim Salzburgu, w należącym do Red Bulla kompleksie Hangar-7, zaprezentowano oficjalnie odświeżony zespół World Superbike, w którym na motocyklach CBR1000RR Fireblade SP2 będą startowali Nicky Hayden i Stefan Bradl, do niedawna zawodnicy MotoGP. Program Hondy wciąż oczywiście będzie prowadzić holenderski zespół Ten Kate Racing, wspierany technicznie przez europejską dywizję japońskiej marki.

Prezentację można było oglądać na żywo na stronie internetowej zespołu oraz fanpage na facebooku. Red Bull po raz pierwszy jest sponsorem ekipy Hondy w World Superbike – nic więc dziwnego, że malowanie motocykla zmieniło się diametralnie względem lat ubiegłych. Wcześniej dominującym kolorem była biel, obecnie próżno jej szukać na CBR-ce. Teraz są to barwy kojarzone z producentem napojów energetycznych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nicky Hayden ma już na koncie jeden pełny sezon w World Superbike. Udało mu się przez ten czas odnieść zwycięstwo, jednak apetyty przed kolejnym rokiem są wyższe. Ekipa celuje w mistrzostwo, stąd zakontraktowanie Stefana Bradla, który był związany z Hondą w MotoGP, przed przejściem do Aprilii. Na razie jednak testy nie przebiegają zbyt optymistycznie. Motocykle stosunkowo późno trafiły do Europy i zespół Ten Kate miał niewiele czasu na przygotowania. Gdyby Nicky Hayden zdobył mistrzostwo, byłby pierwszym zawodnikiem w historii, który wywalczyłby dublet – tytuł w WSBK i MotoGP/500ccm.

58987c656015d

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Jak to w końcu z tymi numerami tam jest. Zawsze było białe tło i czarny numer, a teraz białego tła nie ma. Czarny numer? W zeszłym roku de Angelis chyba cały sezon przejechał z czerwonym :D

    • Z tego co się orientuję, to kiedyś był taki wymóg jak mówisz, ale od jakiegoś czasu zostało to zniesione i kolor numeru jest dowolny :)

      • Dzięki za odpowiedź, ale właśnie czy zniesione, czy jak? :) Uważam, że to dobrze, bo to takie na siłę “bądźmy inni od MotoGP”. Ciekawe co w następnych dniach pokaże Yamaha, Ducati i Kawasaki :)

  2. jeszcze jakby zawodnicy mieli kombinezony w kolorze czerwonego byka

  3. No i rogi na kaskach..:))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,479 sek