Home / Slider / Nowe zasady na starcie do drugiego wyścigu WSBK już od jutra

Nowe zasady na starcie do drugiego wyścigu WSBK już od jutra

Tak jak było to już zapowiedziane wcześniej, od jutra zawodnicy World Superbike do drugiego wyścigu będą ustawieni według nowych zasad. A jak dokładnie?

Całe zamieszanie dotyczy pierwszych dziewięciu zawodników finiszujących w pierwszym wyścigu. Najlepsza trójka z zamianą pozycji pierwszego i trzeciego zawodnika jest przesunięta do trzeciej linii startowej.

Zawodnicy którzy w pierwszym wyścigu zajęli pozycje od czwartej do dziewiątej, do niedzielnego wyścigu wystartują w tej samej kolejności z tym, że będą ustawieni na torze od pierwszej pozycji startowej.

Zawodnicy, którzy ukończyli wyścig poza czołową dziewiątką lub go nie ukończyli, będą mieli przyznane pozycje startowe zgodnie z kolejnością sobotniego Superpole, z tym że oczywiście nie mogą wskoczyć do TOP9. A więc najlepiej zobrazować to na przykładzie Marco Melandriego: mimo, że Włoch nie ukończył pierwszego wyścigu, to wystartuje z P10, dzięki świetnej pozycji z kwalifikacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lista startowa do 2. wyścigu WSBK na torze Philip Island, Australia:
1. Alex Lowes  
2. Leon Camier 
3. Xavi Fores
4. Jordi Torres  
5. Eugene Laverty  
6. Michael van der Mark
7. Tom Sykes
8. Chaz Davies
9. Jonathan Rea 
10. Marco Melandri
11. Lorenzo Savadori
12. Nicky Hayden 
13. Markus Reiterberger
14. Randy Krummenacher
15. Stefan Bradl
16. Josh Brookes
17. Roman Ramos
18. Riccardo Russo
19. Ondrej Jezek
20. Alex de Angelis
21. Ayrton Badovini

 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

 

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 5

  1. Panowie admini podchodźcie do tematu z zimną głową i profesjonalnie, mając pewność co piszecie a nie na szybkiego byle newsa zapodać. Najpierw podaliście że 33 wystartuje z P19. Wystarczyło wejść a aplikację superbikes.
    pzdr Jules

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,420 sek