Home / Slider / Nowy zespół Ducati dołącza do stawki WSBK

Nowy zespół Ducati dołącza do stawki WSBK

Ekipa Motocorsa Racing w przyszłym roku będzie startowała w World Superbike, wystawiając jeden motocykl Ducati Panigale V4 R dla Leandro Mercado. Włoski zespół do tej pory startował w lokalnej serii CIV Superbike, dwukrotnie pojawiając się w WSBK z dziką kartą: na Imoli i w Misano.

Na Imoli Lorenzo Zanetti spisał się nieźle, raz finiszując na 9. pozycji. Nieco gorzej poszło Samuele Cavalieremu w Misano. Motocorsa nie pojedzie jednak w całym sezonie – rozpocznie od marcowej rundy na Jerez, a następnie weźmie udział we wszystkich europejskich wyścigach. Z uwagi na starty Leandro Mercado, zakończy sezon w ostatniej rundzie w Argentynie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Leandro “Tati” Mercado przez dwa ostatnie sezony startował na Kawasaki zespołu Orelac. Na torze Donington Park zajął szóstą pozycję. Najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2015 – kiedy w generalce zajął 8. miejsce. Ducati zespołu Motocorsa będzie piątym takim motocyklem w stawce – taką samą ilość maszyn wystawi w 2020 roku Kawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Świetna wiadomość, powoli WSBK odbudowuje stawkę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,411 sek