Home / Slider / Organizatorzy WSBK zmieniają zdanie – wyścig Superpole również wliczany do statystyk

Organizatorzy WSBK zmieniają zdanie – wyścig Superpole również wliczany do statystyk

Po świetnej rundzie World Superbike w Australii – pierwszej rozgrywanej według nowego trzywyścigowego kalendarza – organizatorzy podjęli decyzję, by również krótki wyścig Superpole zaliczał się do oficjalnych statystyk zwycięstw. Pierwotnie wliczane miały być tylko dwa główne wyścigi, a wyścig Superpole miał uatrakcyjniać weekend, pozwalać zdobywać dodatkowe punkty i decydować o ustawieniu na starcie. Jednocześnie punktacja pozostanie taka jak wcześniej w Australii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

I tak:
– wyścig Superpole będzie traktowany w statystykach jak zwykły wyścig
– zwycięstwo w wyścigu Superpole będzie liczyło się tak samo jak wygrana w zwykłym wyścigu
– podium wyścigu Superpole będzie się liczyło jak podium zwykłego wyścigu, z tą różnicą, że tak jak to było w Australii, będzie tylko krótka celebracja w parc ferme, a nie na podium
– najszybsze okrążenie wyścigu Superpole będzie liczone jako zwykłe najszybsze okrążenie

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Chciałem zapytać bo nie za bardzo znam przepisy WSBK. Czy taki zapis zmienia coś dla zawodnika? Chodzi mi o to czy np. zwycięzca dostaje jakaś nagrodę pieniężną ( czy jaką kolwiek, zegarek samochód itp. ?) za zwycięstwo czy np. superpole? Czy cała kasa to tylko kontrakt z zespołem i ewentualnie reklamy ( sponsorzy)?

  2. Bautista najlepszy w FP1 w Tajlandi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,584 sek