Home / WSBK / Paweł Szkopek goni czołówkę MŚ World Superbike na Donington Park

Paweł Szkopek goni czołówkę MŚ World Superbike na Donington Park

Pawel Szkopek POL Yamaha YZF R1 Team Toth Superbike WSBK Donington 2016 (Circuit Donington Park) 27-29/05.2016 PSP/ Lukasz Swiderek www.photoPSP.com

Paweł Szkopek ukończył wyścigi motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na brytyjskim torze Donington Park na odpowiednio 16. i 19. miejscu, z najmniejszym w tym sezonie dystansem do czołówki. W najbliższy weekend zawodnik z Dobrzykowa wystartuje z kolei w drugiej rundzie mistrzostw Polski, tym razem na węgierskim Pannonia-Ringu.

Do swojego czwartego weekendu w World Superbike w tym sezonie aktualny mistrz Polski klasy Superbike przystępował dysponując nowinkami technicznymi, które pozwoliły mu zbliżyć się do liderów za sterami swojej Yamahy R1.

Po starcie z 22. pola Paweł Szkopek, podczas sobotniego wyścigu na wyjątkowo trudnym i szybkim torze Donington Park jedyny Polak w mistrzostwach świata szybko przebił się na szesnastą pozycję i finiszował tuż za punktowaną piętnastką. Dzień później w drugim wyścigu zawodnik węgierskiej ekipy Team Toth był dziewiętnasty, swój dystans do zwycięzcy redukując o sześć sekund. Pod tym względem była to dla Pawła najlepsza runda MŚ w tym sezonie.

Kolejny start w World Superbike czeka Pawła Szkopka już za dwa tygodnie na włoskim torze Misano, z kolei już w najbliższy weekend Paweł wystartuje Yamahą R1 w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team w drugiej rundzie mistrzostw Polski klasy Superbike, która odbędzie się na węgierskim torze Pannonia-Ring. Po podwójnym zwycięstwie w pierwszej rundzie w Poznaniu obrońca tytułu prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów i chce w tym roku walczyć o swoje dziesiąte mistrzostwo kraju.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zrobiliśmy w Wielkiej Brytanii postępy, które pozwoliły nam zbliżyć się do czołowej grupy – mówi Paweł Szkopek. – Oczywiście nie będę zadowolony dopóki nie będę regularnie walczył o punktowane pozycje, ale cały czas idziemy w dobrym kierunku i poprawiamy motocykl. Niedzielny wyścig w moim wykonaniu był dużo szybszy niż sobotni. Moje najlepsze kółko było o sekundę lepsze niż dzień wcześniej, a cały wyścig przejechałem aż o 15 sekund szybciej niż w sobotę. Weekend na torze Donington Park był także wyjątkowy ze względu na niesamowity doping wielu polskich kibiców, którym chciałbym bardzo podziękować za bardzo motywujące wsparcie. Nie mogę doczekać się kolejnej rundy w Misano, gdzie powinniśmy dysponować kolejnymi poprawkami i pojechać jeszcze szybciej. W międzyczasie będę także pracował nad budżetem, który pozwoli mi dokończyć sezon w mistrzostwach świata. Najpierw jednak czeka mnie kolejny start w mistrzostwach Polski i już czwarty wyścigowy weekend z rzędu. Po dwóch zwycięstwach w Poznaniu jestem w dobrej formie i chcę na Węgrzech walczyć o kolejne wygrane, które przybliżą mnie do dziesiątego tytułu mistrza Polski.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. Bez fabrycznego wsparcia Pawłowi będzie bardzo ciężko cokolwiek ugrać w tej klasie. Max. Co może osiągnąć to jakieś pojedyńcze punkty.

  2. To prawda,nie tym sprzętem

  3. Żeby chociaż wsparcie $$$ otrzymał, zawsze to jakoś pójdzie. Może go ktoś spośród pozostałych zespołów dostrzeże…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,297 sek