Home / Slider / Paweł Szkopek startuje w Misano w WSBK

Paweł Szkopek startuje w Misano w WSBK

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek z powodzeniem wystartował w miniony weekend w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM World Endurance, na mecie dwunastogodzinnego wyścigu na portugalskim torze Portimao sięgając po punkty razem z polską ekipą LRP Poland. W najbliższy weekend lidera mistrzostw Polski klasy Superbike czeka z kolei walka w ósmej rundzie MŚ World Superbike. Tym razem na włoskim torze Misano.

Dziewięciokrotny mistrz Polski przed weekendem został w ostatniej chwili poproszony o pomoc i zastąpienie w Portugalii jednego z kontuzjowanych zawodników polskiego zespołu LRP Poland. Motocyklista z Dobrzykowa rzutem na taśmę na czas dotarł na tor w Portimao i pokazał bardzo dobre tempo, pomagając ekipie w sięgnięciu po jej pierwszy w tym roku punkt w MŚ FIM World Endurance. W trakcie trwających 12 godzin zmagań Polacy pokonali łącznie 1515 kilometrów, finiszując na dwudziestym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Prosto z Portugalii Szkopek udaje się do Włoch, gdzie w najbliższy weekend wystartuje w wyścigach ósmej rundy MŚ World Superbike, wracając za kierownicę Yamahy R1 węgierskiej ekipy Team Toth, na której ściga się od kwietniowych zmagań w holenderskim Assen. Na znanym sobie torze i w dobrej formie po wygraniu wszystkich czterech tegorocznych wyścigów mistrzostw Polski klasy Superbike, Paweł chce w Misano walczyć o swoje pierwsze w tym roku i kolejne w karierze punkty w World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bezpośrednie relacje z wyścigów World Superbike w Misano odpowiednio w sobotę o 13:00 w Eurosporcie 1 i w niedzielę o 13:00 w Eurosporcie 2.

„Kiedy w kwietniu otrzymałem propozycję powrotu na tory World Superbike wiedziałem, że kolejne punkty w mistrzostwach świata to tylko kwestia czasu – mówi Paweł Szkopek. – Nie spodziewałem się jednak, że wywalczę je najpierw w długodystansowej serii FIM World Endurance, w której nie planowałem w tym roku startów. Cieszę się, że mogłem pomóc moim kolegom z LRP Poland w Portugalii i dziękuje za zaproszenie do wspólnej walki. To także miłe, że zespół uwierzył we mnie i uważał, że jestem dla niego najlepszą opcją. Pokazałem w Portimao bardzo dobre tempo, co nastraja mnie bardzo optymistycznie przed kolejną rundą World Superbike. Jestem co prawda trochę poobijany, ponieważ przewróciłem się w Portugalii po zablokowaniu się tylnego koła, ale nie powinno to być we Włoszech dużym problemem.”

“W Misano startowałem po raz pierwszy w 2005 roku, gdy ścigano się jeszcze w przeciwnym kierunku, a po raz ostatni w MŚ World Supersport w 2011 roku. To szybki tor, pełen zakrętów jakie lubię, więc liczę na dobry weekend. Chcemy intensywnie pracować od piątku nad poprawą ustawień i dokładnie analizować nową telemetrię, aby walczyć w wyścigach o punkty. W poniedziałek czekają nas także cenne testy, które pomogą nam przygotować naszą Yamahę na kolejną rundę w USA. Co prawda od ponad dwóch miesięcy ścigam się praktycznie bez przerwy w każdy weekend, ale jestem głodny sukcesu jak nigdy i znów dam z siebie wszystko.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,445 sek