Home / Slider / Pierwsze podwójne podium dla Yamahy w WSBK od 2011 roku

Pierwsze podwójne podium dla Yamahy w WSBK od 2011 roku

Po raz pierwszy w tym sezonie w Magny-Cours obaj zawodnicy Pata Yamaha Alex Lowes i Michael van der Mark stanęli razem na podium. Przypadek, czy przełom zwiastujący kolejne sukcesy?

Ten sezon wbrew pozorom od początku nie był łatwy dla Yamahy. W zeszłym roku w japońska marka zdobyła tylko jedno podium w Katarze dzięki Sylvainowi Guintoliemu. W tym roku w Magny-Cours po praz pierwszy od 2011 roku Yamaha świętowała podwójne podium WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha w swoich oficjalnych wypowiedziach dla prasy określa niedzielne rezultaty swoich zawodników jak “sensacyjne” i “wybitne”. Nic dziwnego. Ostatni raz dwaj zwodnicy tej marki stali na podium podczas finału sezonu 2011 w Portimão. Marco Melandri wygrał wtedy wyścig, a Eugene Laverty był drugi. Powód tak długiej przerwy w wynikach jest prosty – w latach 2012-2015 Yamaha wycofała się MŚ Superbike.

W zeszłym sezonie Yamaha zdobyła tylko jedno podium. W tym sezonie jej zawodnicy gościli na “pudle” pięć razy. Paul Denning, szef Pata Yamaha widzi to następująco: “To fantastyczny rezultat Alexa, Michaela i R1. To dowód na to, że robimy postępy. Gratuluję wszystkim, zawodnikom, zespołowi i Yamasze.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 3

  1. No ladny zasluzony wynik milo zobaczyc cos innego na czele niz ciagle Kawa badz Ducat

  2. Nie ma nic lepszego niż mocna konkurencja.

  3. To najfajniejsze podium w tym całym sezonie SBK :p I mam nadzieję, że to nie przypadek, tylko poprawa Rłan i VdM coraz częściej będzie walczył o podia i zwycięstwa <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,685 sek