Home / WSBK / PJ Jacobsen stracił posadę w Triple M Hondzie!

PJ Jacobsen stracił posadę w Triple M Hondzie!

Ostatnie dni obfitują w zmiany w zespołach World Superbike. Po bardzo słabym sezonie, Matthias Moser szefujący ekipie Triple M Honda zwolnił PJ Jacobsena. Amerykanin był tegorocznym debiutantem w WSBK, ale zajmował dopiero 19. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zdaniem Mosera, wyniki PJ Jacobsena nie odzwierciedlają realnej formy zespołu i motocykla. Pierwotnie satelicka ekipa chciała zatrudnić w miejsce PJ-a Markusa Reitergergera, mającego już ogromne doświadczenie również z fabrycznych ekip, ale Niemiec związany jest innym kontraktem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Padło więc na inny wybór i sezon w Argentynie i Katarze dokończy Florian Marino. Francuz nigdy nie jeździł w World Superbike, ale ma duże doświadczenie w Supersportach i Superstockach. W 2014 roku był trzecim zawodnikiem WSS, przegrywając tylko z Michaelem van der Markiem i Julesem Cluzelem. Potem zniknął z tej serii. Pojechał też sześć wyścigów Moto2, ale nie zdobył punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,503 sek