Home / WSBK / Pole Position dla Lorenzo

Pole Position dla Lorenzo

Dziś odbyła się druga sesja kwalifikacyjna do niedzielnego wyścigu na tureckim torze Istanbul Park Ciruit. Dzisiejsza walka o pole position nie była bardzo ekscytująca, ponieważ czasy uzyskane z wczorajszej sesji nie mogły zostać poprawione przez mokrą naDziś odbyła się druga sesja kwalifikacyjna do niedzielnego wyścigu na tureckim torze Istanbul Park Ciruit. Dzisiejsza walka o pole position nie była bardzo ekscytująca, ponieważ czasy uzyskane z wczorajszej sesji nie mogły zostać poprawione przez mokrą nawierzchnie.

Dziś najszybszy czas wykręcił specjalista od mokrej nawierzchni Anthony West. Australijczyk z zespołu Kiefer-Bos-Castrol Honda uzyskał czas 2’13.087. Drugie miejsce zajął Alex de Angeles. Zwycięzca dwóch pierwszych tegorocznych rund walki o mistrzostwo świata 250cc Jogre Lorenzo był dopiero 15, z czasem o 4.646 gorszy od czasu Westa.

Jednak to właśnie Jorge Lorenzo wystartuje z pole position z czasem 1’57.841 uzyskany wczoraj, na suchym torze podczas pierwszego dnia kwalifikacji. Z drugiego miejsca wystartuje jeden z faworytów jutrzejszego wyścigu Alex de Angeles. Pierwszy rząd uzupełniają Andrea Dovizioso jeżdżący na Hondzie w zespole Humangest Racing Team i jego partner z zespołu Yuki Takahashi.

Dopiero z 12. pozycji wyścig rozpocznie zwycięzca dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej. Jeżeli jednak warunki się utrzymają a wszystko na to wskazuje będzie on jutro wielkim faworytem do zwycięstwa.

Nie został jednak poprawiony wynik walki o pole position z zeszłego roku wynoszący 1’56.930 i należący do jeźdźca z San Marino de Angelisa. Ten sam zawodnik poprawił jednak rekord najwyższej prędkości wynoszący 265.5 km/h. Nowy rekord wynosi teraz 267.3 km/h.

Wyniki:

Trening wolny 2

Sesja kwalifikacyjna 2

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,462 sek