Home / WSBK / Pole Position Pedrosy w Wielkiej Brytanii

Pole Position Pedrosy w Wielkiej Brytanii

Daniel Pedrosa wywalczył Pole Position w klasie 250cc do jutrzejszego GP Wielkiej Brytanii. W finałowej sesji kwalifikacyjnej na Donington Park pokonał Jorge’a Lorenzo, który zajął drugie miejsDaniel Pedrosa wywalczył Pole Position w klasie 250cc do jutrzejszego GP Wielkiej Brytanii. W finałowej sesji kwalifikacyjnej na Donington Park pokonał Jorge’a Lorenzo, który zajął drugie miejsce . Jeździec Honda Movistar wykręcił swój najlepszy czas 1’31.834, tuż przed upadkiem w ostatnim okrążeniu.

Po sesji kwalifikacyjnej Hiszpan był wściekły. Wyjaśniał że jego upadek spowodowali wolniejsi motocykliści. Jego rywal Lorenzo, który ukończył kwalifikacje ze stratą 0.18 sec jest pewny swoich szans na zwycięstwo w jutrzejszym wyścigu, mimo utraty pierwszego pola startowego.

Trzecie miejsce zajął Alex de Angelis. Jest to jego najlepsza pozycja kwalifikacyjna w tym roku. Czwarty był Andrea Dovizioso, który w ubiegłym roku wygrał tutaj wyścig w klasie 125cc.

Trzeci rząd stworzą Sebastian Porto, który upadł kilka minut przed zakończeniem kwalifikacji, Randy de Puniet, Hector Barbera i Hiroshi Aoyama. Yuki Takahashi był dziewiątą, tuz przed Casey’em Stonerem, który w trakcie kwalifikacji zmagał się z awarią swojego motocykla.

AUTOR: Redakcja