Home / Slider / Powrót BMW! Sykes i Reiterberger zaprezentowani w fabrycznym zespole

Powrót BMW! Sykes i Reiterberger zaprezentowani w fabrycznym zespole

Po raz pierwszy od 2013 roku BMW oficjalnie, fabrycznie zaangażuje się w World Superbike. Powrót zbiega się z premierą nowego S 1000 RR. Na targach EICMA zaprezentowano ekipę, która powstała w kooperacji z prywatnym zespołem Shaun Muir Racing. W składzie pojawia się Tom Sykes, który w barwach Kawasaki zdobył mistrzostwo świata. Powraca również Markus Reiterberger, który ma na koncie tytuł w Superstock 1000.

SMR wystawiało już prywatnie motocykle BMW w 2016 roku, a barw bronili Karel Abraham i Josh Brookes. Był to jednak bardzo słaby sezon w ich wykonaniu. Potem zespół przeszedł na motocykle Aprilii i w tym roku wreszcie pojawiło się trochę sukcesów pod szyldem Milwaukee Aprilia.

Tyle tylko, że Aprilia tnie swoje zaangażowanie w World Superbike i konieczna byłą kolejna zmiana. Dla SMR to więc powrót do BMW, z tą różnicą, że niemiecki producent oficjalnie zaangażuje się w te mistrzostwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sykes stracił miejsce w Kawasaki po tym, jak w jego miejsce zakontraktowano Leona Haslama. Reiterberger jeździł już na BMW w zespole Althea, ale musiał zrobić krok w tył po ciężkiej kontuzji kręgosłupa w zeszłym roku.

Co z innymi posadami w World Superbike? Eugene Laverty, który był zdruzgotany utratą miejsca w SMR po ogłoszeniu współpracy z BMW, widziany był na padoku MotoGP w Malezji. Marco Melandri natomiast ma szanse na starty w World Supersport w miejsce Sandro Cortese, który w 2019 roku wraz z GRT Yamahą ma przejść do WSBK.

Co ciekawe, w Hondzie obok Leona Camiera możemy zobaczyć japońskiego weterana, Ryuichiego Kiyonariego. 36-latek wygrał w 2008 trzy wyścigi WSBK, w 2010 roku był mistrzem British Superbike, a sezon 2003 przejeździł nawet w MotoGP. Ostatnio ścigał się w Japonii.

Fot. WorldSBK.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

 1. Na co Eugene Laverty może liczyć aktualnie w motoGP? Chyba tylko taka opcja jak Bradleyowi Smithowi mu zostaje?

 2. Daję im 3-4 lata, może nawet jakiś zespół satelicki.
  Potem się wycofają, bo albo nie będą osiągać takich sukcesów o jakich marzą, albo rozreklamują nowy model na tyle że nie trzeba będzie już się bawić w wyścigi (jak przy poprzednim modelu). Może nawet to i to na raz:)

 3. Dokładnie tak jak mówi fidell33, BMW jest, a za chwilę może go nie być :)
  To jest ogólnie bardzo ciekawy skład, doświadczony i mistrzowski kiedyś Sykes + młody, zdolny Reiterberger.
  A i miło będzie zobaczyć Kiyonariego z powrotem, widziałem parę wyścigów (i jedno kółko z kwalifikacji na Donington Park!) w jego wykonaniu. I jesczcze ten Melandri, kolejny krok wstecz i tym razem Supersporty?

  Co do Laverty’ego – też mi się wydaje, że chodzi o MotoE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,366 sek