Home / Slider / Prezentacja Ducati: Ostatni rok Panigale w WSBK

Prezentacja Ducati: Ostatni rok Panigale w WSBK

Dziś o 11:00 miała miejsce prezentacja fabrycznego zespołu Aruba Ducati. Prezentacja odbyła się w Milanie. Jak zapowiedzieli włodarze bolońskiej marki, będzie to ostatni sezon, w którym dane będzie nam zobaczyć Panigale R w akcji.

Aruba.it, włoska firma branży IT świadcząca usługi chmurowe, od 2015 roku jest więcej niż głównym sponsorem oficjalnego fabrycznego zespołu Ducati w Mistrzostwach Świata Superbike. Szef Aruba.it Stefano Cecconi pełni też funkcję menedżera zespołu oraz zadbał o połączenie producenta motocykli z Bolonii z siecią. „Nasze partnerstwo i współpraca funkcjonują wspaniale. Od lat stajemy się coraz lepsi.” – chwalił Cecconi już na początku przedstawienia.

Marco Melandri i Chaz Davies na prezentacji zespołu Aruba.it Team

 

Oczywiście sponsor Ducati na sezon 2018 w ogóle się nie zmienił. Tak jak w minionych sezonach Chaz Davies i Marco Melandri będą tablicami reklamowymi zespołu. Nowym członkiem zespołu będzie za to Ruben Rinaldi, który podczas europejskich wyścigów jeździł na trzecim Panigale R. Rinaldi wygrał w 2017 roku Europejski Puchar Superstock 1000. „Minonie dwa lata w klasie Superstock były dla nas bardzo owocne.” – wyjaśniał Cecconi. „Potrzebujemy więc nowych celów, również dla Rubena jako zawodnika. Zdecydowaliśmy się więc na ten dodatkowy projekt.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ponieważ w 2018 roku prawdopodobnie nie będzie już Pucharu Superstock 1000, Aurba Ducati postanowiło stworzyć juniorski zespół w Superbike.

Poza tym po raz pierwszy prezentacja odbyła się bez lubianego przez wszystkich Ernesto Marinelliego, który z końcem 2017 roku zakończył współpracę z Ducati [LINK]. Nie został on nawet zaproszony na prezentację. „Jestem pewien, że śledził nasza transmisję.” – wspomniał Cecconi. „Chcielibysmy podziękować mu za owocną współpracę w minionych latach. Życzymy mu wielu sukcesów w jego nowych projektach.”

Obok Cecconiego i zawodników na prezentacji byli obecni (boski) Gigi Dall’Igna, Paolo Ciabatti oraz Serafino Forti.

Gigi Dall’Igna opowiadał o zmianach jakie zaszły w Ducati Panigale R

Kliknij, aby pominąć reklamy

Foto: Ducati

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 2,436 sek