Home / WSBK / Radość japońskich kibiców- Grand Prix Japonii

Radość japońskich kibiców- Grand Prix Japonii

Wyścigi na własnym terenie są dla wielu zawodników najbardziej emocjonujące i stresujące. Setki twarzy wpatrzone są tylko w danego zawodnika, setki kciuków zaciśnięte są na szczęście tylko dla niego. Każdy kierowca u siebie chce zaprezentować się jak najlepWyścigi na własnym terenie są dla wielu zawodników najbardziej emocjonujące i stresujące. Setki twarzy wpatrzone są tylko w danego zawodnika, setki kciuków zaciśnięte są na szczęście tylko dla niego. Każdy kierowca u siebie chce zaprezentować się jak najlepiej i pokazać pełnię swoich możliwości. Sztuka ta udała się dziś Hiroshi Aoyamie.

Świetnie zaczął Alex de Angelis. Zawodnik z San Marino znakomicie wykorzystał lukę na starcie i utworzył grupę prowadzącą wraz z Aoyamą, Takahashim i Dovizioso.

W połowie wyścigu miał miejsce wypadek, który zmienił bieg i losy rywalizacji. Yuki Takahashi wywrócił się w połowie wyścigu prosto przed Dovizoso. Dla Japończyka był to koniec wyścigu. Dovizioso po tym wypadku został wybity z rytmu i dogonił go jego rywal w klasyfikacji generalnej- Jorge Lorenzo.

Prowadząca dwójka- de Angelis i Aoyama do końca walczyli o triumf w dzisiejszym wyścigu. Zawodnik z San Marino znów musiał uznać wyższość rywala- popełnił błąd na ostatnim łuku, co od razu wykorzystał Aoyama. Ku radości kibiców wygrał na własnym torze. Alex de Angelis po raz kolejny musiał zadowolić się 2 miejscem, do którego zdążył już nas przyzwyczaić.

O trzecie miejsce walczyli pretendenci do Tytułu Mistrzowskiego- Lorenzo i Dovizioso. Kolejny raz lepszy okazał się Hiszpan. Dzięki dzisiejszemu rezultatowi powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 27 punktów. Dovizioso ma coraz mniejszą szansę na dogonienie rywala, który jest w świetnej formie.

Roberto Locatelli, który także miał bardzo dobry start zajął piątą pozycje przed Shuhei Aoyama, Hectorem Barbera i Ryuji Yokoe. Marco Simoncelli i Ratthapark Wilairot zamknęli pierwszą 10.

Po wyścigu zawodnicy powiedzieli:

Hiroshi Aoyama:
“Czuję się teraz szczególny, było to bardzo trudne. To był mój domowy wyścig i było wiele fanów, chciałbym podziękować wszystkim.”

Alex de Angelis:
“Jestem zadowolony z drugiego miejsca, szczególnie, że Aoyama jest tutaj bardzo silny. Chciałbym przeprosić swój team ponieważ pojechałem szeroko na ostatnim łuku podczas gdy planowałem swój ruch.”

Jorge Lorenzo:
“Przeważnie nie jestem zadowolony z zajęcia tylko miejsca na podium, ale tym razem jestem. Na początku się szamotałem i nie wiem dlaczego, ale dopiero po częściowym zużyciu opon bardzo się poprawiłem.”

Jorge Lorenzo skutecznie powiększa swoją przewagę nad Dovizioso. Zostały jeszcze tylko dwie rundy Grand Prix. Włochowi będzie potrzeba wiele szczęścia, aby wywalczyć tytuł Mistrza. Nie uprzedzajmy jednak zdarzeń, bo wszyscy wiemy, jak nieobliczalne potrafią być losy wyścigów. Pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwinięcie wydarzeń.

Wyniki:

Rozgrzewka

Wyścig

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,416 sek