Home / Slider / Redding: Bautista stracił mistrzostwo na własne życzenie

Redding: Bautista stracił mistrzostwo na własne życzenie

Scott Redding, który w Ducati objął wcześniejszą posadę Alvaro Bautisty, przyznał iż jego zdaniem Hiszpan na własne życzenie pozbawił się tytułu mistrza świata World Superbike. Bautista doskonale rozpoczął debiutancki sezon, wygrywając pierwszych 11 wyścigów, podczas gdy Jonathan Rea musiał zadowalać się wciąż drugimi pozycjami (nie udało mu się to tylko raz).

Gdy jednak były zawodnik MotoGP zaczął się przewracać, Rea nie miał problemów ze zdobyciem kolejnego tytułu. Bautista odszedł z Ducati i podjął wyzwanie wprowadzenia Hondy na szczyt.

“Myślę, że problemem był sam Bautista.” – przyznał Redding na tydzień przed startem swojego pierwszego w karierze wyścigu WSBK. “Nastawił się na dominowanie i dominował, w 100 procentach. To było niesamowite. W taki właśnie sposób zawodnik jego kalibru powinien zwyciężać wyścigi w superbike. Miał przewagę w wadze i szybkości, ale Johnny był bardzo cierpliwy i mądry, po prostu wywierał presję.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Kiedy Alvaro przewrócił się po raz pierwszy, potem znowu dominował, chciał powiedzieć: “walić to, wciąż mogę wygrywać.” A potem znów się przewrócił i pomyślał: “Nie jest idealnie, nie powinienem tak robić.”. Potem przyszły kolejne upadki, bo za dużo o tym myślał. Kiedy przewaga nad Johnnym się zmniejszała, upadł znowu, a Johnny zaczął wygrywać i wywierać jeszcze większą presję. Kiedy starasz się ratować sytuację w mistrzostwach, możesz wpaść w kłopoty.” – skomentował Brytyjczyk.

“To moja osobista opinia, ale Alvaro wygrywał już tytuł mistrza świata (w 125ccm), więc jest sprytny, to świetny zawodnik, bardzo go lubię. Ale uważam, że wina była bardziej po jego stronie. Może nieznane mu tory i zmieniające się temperatury spowodowały, że stracił dobre wyczucie, a potem był pod presją dalszej dominacji, zamiast zwykłego wygrywania wyścigów. Chciał wygrywać mają 15 sekund przewagi, nie 1,5s. Dla mnie wygrana to wygrana. 10 sekund czy jedna – to takie samo zwycięstwo.” – uważa Redding.

Sezon World Superbike rozpocznie się tradycyjnie od wyścigów w Australii. Runda na Phillip Island już za tydzień, w dniach 28 lutego – 1 marca.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co przyczyniło się bardziej do niezdobycia tytułu w WSBK przez Bautistę?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dobrze że to jego osobista opinia

  2. Porażka w mistrzostwach Bautisty na zawsze zapisze się w annałach nie tylko WSBK, sportu motorowego, ale także sportu w ogóle! Bez wątpienia jedna z najbardziej spektakularnych porażek gościa, który teoretycznie “nie mógł tego przegrać”. Tak jak Hamilton w 2007 roku, Marco Melandri w 2012 roku w WSBK, Nigel Mansell w 1986 roku itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,481 sek