Home / Slider / Redding najszybszy w testach WSBK w Misano. Groźny upadek Rea

Redding najszybszy w testach WSBK w Misano. Groźny upadek Rea

Scott Redding dzięki czasowi ustanowionemu drugiego dnia w Misano, uplasował się na czele testów World Superbike we Włoszech. Dla niektórych ekip i zawodników była to ostatnia szansa na potrenowanie przed wznowieniem sezonu, który ma ponownie ruszyć na przełomie lipca i sierpnia. Niespodziewanie, na tor wyjechał również Max Biaggi, dosiadając Aprilii RSV4-RR.

Pierwszego dnia najszybszy był Scott Redding, a tempo Ducati zostało potwierdzone przez drugi czas Michaela Rubena Rinaldiego. Jonathan Rea uzyskał trzeci czas, o 0,4s gorszy od Brytyjczyka, zaliczył jednak bardzo groźny upadek w zakręcie #11.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugiego dnia Redding, który jest obecnie wiceliderem WSBK, ponownie uzyskał najlepszy czas. Jego wynik był o prawie sekundę lepszy niż osiągnięcie z dnia ubiegłego i lepszy niż okrążenie kwalifikacyjne Toma Sykesa z 2018 roku. Drugi czas uzyskał Rea. Następnie znalazł się Alex Lowes, przed Rinaldim. Szósty wynik uzyskał Leandro Mercado. Na torze pojawili się również Sylvain Barrier oraz Leon Camier.

Nieoficjalne wyniki 2-dniowych testów w Misano (TOP6):
1) Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati) 1’33.067
2) Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1’33.206
3) Michael Ruben Rinaldi (Team GoEleven) 1’33.560
4) Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) 1’33.694
5) Chaz Davies (ARUBA.IT Racing – Ducati) 1’33.854
6) Leandro Mercado (Motocorsa Racing) 1’34.859

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,401 sek