Home / Slider / Sandro Cortese rzutem na taśmę znalazł miejsce w stawce WSBK

Sandro Cortese rzutem na taśmę znalazł miejsce w stawce WSBK

Na liście startowej na dwa tygodnie przed startem sezonu WSBK oficjalnie doszło do zmiany. Sandro Cortese podpisał umowę i będzie reprezentował prywatny zespół Pedercini Kawasaki. Zastępuje w ten sposób Jordiego Torresa po wycofaniu się sponsora.

Niemiecki były mistrz świata World Supersport stracił miejsce w GRT Yamaha w World Superbike po zaledwie jednym sezonie 2019 i został bez jakiegokolwiek miejsca na bieżący rok. Jednak wskutek kontuzji Leona Camiera, Cortese zastąpił go na testach w Jerez i Portimao, jeżdżąc dla Barni Ducati. To nie były dla niego ostatnie dobre wieści.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na liście startowej, ogłoszonej w styczniu, zabrakło pewnego wcześniej Jordiego Torresa. Zespół Pedercini kompletnie zmienił plany i również Lorenzo Savadori z powodów sponsorskich stracił miejsce (Aprilia zaangażowała go za to do testów MotoGP w Malezji). Pedercini Kawasaki ogłosiło w końcu w niedzielę, że jedyny motocykl tej ekipy poprowadzi właśnie Cortese.

Dla Torresa nie jest to bardzo dotkliwe, bowiem spędzi sezon na padoku grand prix, w serii MotoE, gdzie w ekipie Sito Ponsa zastąpi Sete Gibernau. W stawce WSBK nie znamy już tylko jednego nazwiska – partnera zespołowego dla Takumiego Takahashiego w MIE Honda.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,364 sek