Home / WSBK / Savadori typowany na partnera zespołowego dla Laverty’ego

Savadori typowany na partnera zespołowego dla Laverty’ego

Lorenzo Savadori

Aprilia wróci oficjalnie do serii World Superbike już w sezonie 2017. Włoski producent będzie współpracował zespołem SMR, należącym do Shauna Mira, a który to występuje w tegorocznym cyklu WSBK pod szyldem Milwaukee BMW. Skład ma zmienić się w stu procentach. Tak samo jak producent.

Pierwszym zawodnikiem zespołu niewątpliwie będzie Eugene Laverty, który ogłosił, że kończy przygodę z MotoGP. Jako drugiego zawodnika typuje się Lorenzo Savadoriego, który obecnie startuje w Ioda Racing – jedynej stajni, która korzysta z motocykli RSV4. Włoch dwa razy w tym roku zajmował czwarte miejsce, raz był piąty, a to wszystko na motocyklu, który nie jest rozwijany.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W stawce pozostanie także zespół Ioda Racing, dla którego startuje także Alex de Angelis. Reprezentant San Marino nie radzi sobie jednak zbyt dobrze, być może wpływ na jego formę miała fatalna kontuzja kręgosłupa, którą szczęśliwie udało się uleczyć i wrócić do ścigania. Szefostwo Ioda Racing wiąże duże nadzieje z powrotem Aprilii i rozwijaniem motocykli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,305 sek