Home / WSBK / SBK: Berger w zespole Red Devils Roma na Magny Cours

SBK: Berger w zespole Red Devils Roma na Magny Cours

Francuski kierowca Maxime Berger, zastąpi kontuzjowanego zawodnika zespołu Red Devils Roma – Niccolo Canepę podczas ostatniej rundy tegorocznej edycji World Superbike Championship na torze Magny-Cours. Tym samym, będzie miał okazję zaprezentować się przed własną publicznością, pomimo utraty miejsca w zespole Effenbert Liberty Racing.

Dla 23-latka z Dijon, jest to drugi sezon startów w World Superbike. Po zdobyciu tytułu w europejskiej serii Superstock 600 w 2007 roku i trzech latach startów w FIM Superstock 1000 Cup – gdzie często kończył wyścigi w czołówce, w 2011 roku Berger zadebiutował w klasie Superbike na motocyklu marki Ducati. Również i podczas tej edycji mistrzostw, #121 kontynuował współpracę z Ducati w zespole Effenbert Liberty Racing.

Obecnie, ten francuski zawodnik zajmuje 16-te miejsce w klasyfikacji generalnej z 74 punktami na koncie. Warto jednak wspomnieć, że nie brał on udziału w poprzedniej rundzie – która miała miejsce w Portimao – z powodu problemów na linii zawodnik-zespół.
Berger, podobnie jak zespołu Red Devils Roma, ma na celu zakończyć sezon w możliwie najlepszy sposób, a doświadczenie zawodnika z Ducati 1198R, oraz jego pragnienie dobrego występu przed własną publicznością, były ważnymi czynnikami w wyborze dokonanym przez włoski zespół.

Cieszę się, że będę mógł pojechać w ostatniej rundzie dla Red Devils Roma. Przykro mi, że nie mogłem brać udziału w rundzie Portimao, ale spróbuję nadgonić to na moim domowym torze Magny Cours przed własną publicznością. Chciałbym podziękować zespołowi Andrea Petriccaiego za zaufanie, którym mnie obdarzyli i mam nadzieję, że odpłacę to dobrymi wynikami.” – powiedział Maxime Berger.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,630 sek