Home / WSBK / SBK ponownie w Afryce

SBK ponownie w Afryce

Do kalendarza wyścigowej klasy Superbike powraca runda, która odbędzie się w południowej Afryce. Oficjalny kalendarz opublikowany przez kierownictwo SBK potwierdza jak dotychczas tylko date zawodów. Będzie to 22 październik.
Runda w dalekiej Afryce Do kalendarza wyścigowej klasy Superbike powraca runda, która odbędzie się w południowej Afryce. Oficjalny kalendarz opublikowany przez kierownictwo SBK potwierdza jak dotychczas tylko date zawodów. Będzie to 22 październik.
Runda w dalekiej Afryce będzie finałową całego trzynastoetapowego cyklu.

Dokładne miejsce nie jest jeszcze znane, ale największe szanse ma zapewne runda na torze Kyalami, gdzie już wcześniej odbywały się omawiane zawody. Istnieje również możliwość rozegrania zawodów na torze Phakisa Freeway w Welkom gdzie wcześniej w latach 1999 — 2004 odbywały się zawody cyklu MotoGP.
W tym roku MotoGP nie zagości w Afryce, więc posunięcie zarządu FGSport jest jak najbardziej zrozumiałe, tym bardziej, że rundy, które odbywały się w latach 1998-2002 na torze Kyalami przyciągały sporą rzesze kibiców pragnących obejrzeć w akcji swego czasu takich tuzów jak Carl Fogarty, Aaron Slight, Pierfrancesco Chili czy Troy Corser. Ci ostatni dwaj wciąż ścigają się w tej klasie, a dodatkowy zastrzyk znanych zawodników przybywających do klasy Superbike może tylko dodatnio wpłynąć na frekwencję na widowni.

Kalendarz WSBK:

Luty 25 – Katar, Doha Losail
Marzec 5 – Australia, Phillip Island
Kwiecień 23 – Hiszpania, Valencia
Maj 7 — Włochy, Monza
Maj 28 — Wielka Brytania, Silverstone
Czerwiec 25 – San Marino, Misano
Lipiec 23 – Czechy, Brno
Sierpień 6 — Wielka Brytania, Brands Hatch
Wrzesień 3 – Holandia, Assen
Wrzesień 10 – Niemcy, Euospeedway Lausitz
Październik 1 – Włochy, Imola
Październik 8 – Francja, Magny-Cours
Październik 22 — Południowa Afryka, TBA

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,361 sek